Menu

Unia Europejska w poszukiwaniu swoich granic - Monika Trojanowska-Strzęboszewska (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380903159 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe UKSW 
  • Ilość stron 236 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Tematem analiz zawartych w książce jest złożona i wielowymiarowa specyfika zewnętrznych granic Unii Europejskiej. Zagadnienie przestawione jest na tle obecnych przemian, określanych nierzadko mianem „kryzysu" projektu integracyjnego.

Punktem wyjścia do rozważań jest przekonanie, iż doświadczane aktualnie problematyzowanie granic zewnętrznych Unii Europejskiej stanowi w istocie znaczne wyzwanie zdefiniowania na nowo jej własnej tożsamości.

proces ten odbywa się przez odniesienie do pożądanej i ostatecznej lokalizacji zewnętrznych granic Unii Europejskiej, a także funkcji, jakie te granice winny pełnić. Im częściej zastanawiamy się czym jest i czym ma być Unii Europejska, w którą stronę powinien podążać proces integracji i jaki ma przybrać kształt, tym wyraźniej rośnie waga pytań o unijne granice zewnętrzne, ich charakter i specyfikę, lokalizację i funkcje.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.