Menu

Upodobania obrazowe dzieci w wieku przedczytelniczym w zakresie ilustracji książkowej

Cechy produktu

  • ISBN 9788380121072 
  • Autor Beata Mazepa-Domagała 
  • Wydawnictwo Uniwersytet Śląski 
  • Ilość stron 346 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Głównym celem badań przedstawionych w niniejszej pracy była próba w miarę pełnego opisu dziecięcych upodobań w zakresie ilustracji książkowej w kontekście postrzeganych przekazów obrazowych w dobie kultury wizualnej.

znacznym warunkiem przeprowadzenia tak pojętych badań było połączenie dotychczasowej wiedzy na temat przekazów wizualnych w postaci ilustracji książkowej, a także przeobrażeń cywilizacyjnych, będących skutkiem oddziaływania kultury z próbą określenia ich wpływu na minimalnego odbiorcę.

Wielowymiarowy charakter badanego zjawiska wymagał prowadzenia analiz nie tylko pedagogicznych, ale także socjologicznych, kulturoznawczych, w zakresie estetyki, komunikacji wizualnej i sztuki wizualnej.

Rozprawa Beaty Mazepy-Domagały adresowana jest do artystów plastyków, grafików, modelujących swoiście percepcję obrazu sprzężonego z tekstem i znaczeniem literackim. Bez wątpienia może się stać inspiracją do doskonalenia własnego warsztatu pracy.

Może także okazać się {pomocn|przydatn)a dla nauczycieli, dorosłych pośredników lektury.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.