Menu

Ustawa deweloperska. Komentarz - Tomasz Czech (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381246194 
  • Autor Tomasz Czech 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska SA 
  • Ilość stron 564 
  • Rok wydania 2018 

Opis

W książce przedstawiono obszerną analizę przepisów ustawy deweloperskiej wraz z powiązanymi z nią przepisami: Kodeksu cywilnego, Prawa upadłościowego, Prawa restrukturyzacyjnego, Prawa bankowego. Najnowsze zmiany legislacyjne uwzględnione w publikacji dotyczą m.in.: upadłości dewelopera, otwarcia progresywnania restrukturyzacyjnego w stosunku do dewelopera, złożenia wniosku poprzez notariusza o wpis w księdze wieczystej roszczenia z tytułu umowy deweloperskiej.

Liczne przykłady, a także użyteczne wskazówki dotyczące stosowania komentowanych przepisów pomogą w zrozumieniu omawianej problematyki. W książce użyto zarówno bogate orzecznictwo Sądu Ochrony Konkurencji i klientów na temat klauzul abuzywnych w umowach deweloperskich, jak na dodatek decyzje Prezesa UOKiK w odniesieniu do praktyk naruszających zbiorowe interesy kupujących.

Książka pomoże w pracy adwokatów, radców prawnych, sędziów i notariuszy. Zainteresuje dodatkowo przedsiębiorców budowlanych i inne osoby zajmujące się obrotem nieruchomościami.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.