Menu

Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Komentarz

Cechy produktu

  • ISBN 9788380924970 
  • Ilość stron 1124 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Komentarz posiada omówienie najważniejszych zagadnień odnoszących się do wielokrotnie nowelizowanej ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Stanowi ona podstawowy akt prawny określający obowiązki państwa w zakresie promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej.

Od czasu pierwszego wydania publikacji ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy uległa niezwykle pokaźnym nowelizacjom, które sprawiły, iż większość zawartych w niej przepisów zmieniła swój zarys prawny. Uzasadnia to potrzebę zaktualizowania komentarza, a także konieczność wyjaśnienia przepisów i nowych rozwiązań prawnych związanych z tą motywem.

W opracowaniu omówiono sporo nowych zagadnień, w tym m.in. Takie kwestie jak:
nowe zadania organów zatrudnienia,
powołanie Rady Rynku Pracy,
profilowanie pomocy udzielanej bezrobotnym,
świeże podejście do przeciwdziałania bezrobociu grup szczególnego ryzyka na rynku pracy, zwłaszcza bezrobotnych do 30. Roku życia,
świadczenia aktywizacyjne ukierunkowane na zatrudnienie w pełnym wymiarze bezrobotnego rodzica powracającego na rynek pracy lub bezrobotnego sprawującego opiekę nad osobą zależną.

Z uwagi na duże wątpliwości interpretacyjne w książce zaprezentowano bogaty dobór orzecznictwa sądów administracyjnych, a także literatury przedmiotu.
Napisany poprzez doświadczonych i uwielbianych znawców problematyki bezrobocia, a także łączący warstwę teoretyczną z praktyczną komentarz stanowić będzie cenną pomoc dla pracowników urzędów pracy, osób prowadzących agencje zatrudnienia, instytucji szkoleniowych, inspektorów pracy, a także pracodawców i pracowników działów kadr. Zainteresuje praktyków prawa, w tym adwokatów i radców prawnych, jak na dodatek przedstawicieli nauki prawa pracy i prawa administracyjnego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.