Menu

Ustawa o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Komentarz - Agnieszka Rzetecka-Gil

Cechy produktu

  • ISBN 9788326424021 
  • Autor Agnieszka Rzetecka-Gil 
  • Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska SA 
  • Ilość stron 252 
  • Rok wydania 2009 

Opis

W prezentowanym komentarzu Autorka w sposób kompleksowy analizuje przepisy ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Omówione zostały zagadnienia związane z ustalaniem prawa, naliczaniem i dokumentowaniem prawa do zasiłków: chorobowego, macierzyńskiego wyrównawczego i opiekuńczego oraz świadczenia rehabilitacyjnego.

sporo uwagi poświęcono również przybliżeniu zasad ustalania podstawy rozmiaru zasiłków przysługujących ubezpieczonym będącym pracownikami, jak i osobom niezatrudnionym na podstawie stosunku pracy. W pubilkacji czytelnik odnajdzie bogaty i usystematyzowany wybór orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów administracyjnych.

Adresaci:Komentarz adresowany jest do pracowników jednostek ZUS, podmiotów wykonujących w imieniu pracodawcy czynności związane z ustalaniem prawa i wypłatą świadczeń oraz do wszystkich zainteresowanych tematyką przedstawioną w komentarzu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.