Menu

VAT. Komentarz do zmian - mechanizm podzielonej płatności - nowa matryca stawek VAT - wiążąca informacja stawkowa - biała lista podatników VAT - nowe zasady dotyczące deklaracji i JPK (e-book) - Beata Hudziak-Nagórska (red.), Paweł Godlewski, Ma

Cechy produktu

  • ISBN 9788378048060 
  • Wydawnictwo ODDK 
  • Ilość stron 420 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Komentarz do najważniejszych zmian w ustawie o podatku od towarów i usług, wprowadzonych: * ustawą z dnia 12 kwietnia 2019 r. O zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.

poz. 1018), * ustawą z dnia 4 lipca 2019 r. O zmianie ustawy o podatku od towarów i usług, a także niektórych innych ustaw (Dz.U. Poz. 1520), * ustawą z dnia 31 lipca 2019 r. O zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych (Dz.U.

poz. 1495) i * ustawą z dnia 9 sierpnia 2019 r. O zmianie ustawy o podatku od towarów i usług i niektórych innych ustaw (Dz.U. Poz. 1751). Autorzy, doradcy podatkowi z wieloletnim doświadczeniem, w krystaliczny sposób omawiają zmiany dotyczące m.in.: * mechanizmu podzielonej płatności, * nowej matrycy stawek VAT, * wiążącej danych stawkowej, * białej listy podatników VAT, * ograniczeń w zwolnieniu podmiotowym, * nowych zasad wystawiania faktur do paragonów, * doprecyzowania warunków wykreślenia z rejestru VAT podatników nieskładających deklaracji, * uproszczeń korekty VAT naliczonego w sytuacji powrotu do zwolnienia, * nowych zasad dotyczących deklaracji i JPK, * nowych sankcji za błędy w ewidencji.na dodatek w e-booku zawarto mnóstwo poręcznych przykładów i ujednolicony tekst ustawy o podatku od towarów i usług z wyróżnieniem zmian obowiązujących od 1, 23 i 29 listopada 2019 r.

oraz 1 stycznia, 1 kwietnia i 1 lipca 2020 r.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.