Menu

W moim znaku Waga. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 9788308071205 
  • Autor Andrzej Sikorowski 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Literackie 
  • Ilość stron 312 
  • Tematyka sztuka 

Opis

Długo wyczekiwana autobiografia lidera grupy Pod Budą

Nie spodziewajcie się fabularnej konsekwencji ani dyscypliny opowiadania.

Wraz ze znanym autorem tekstów, kompozytorem i gitarzystą Andrzejem Sikorowskim udajemy się w podróż po jego życiu i twórczości, a wstępem albo puentą każdej opowieści jest tekst piosenki.

Lider grupy Pod Budą, autor sławnych przebojów takich jak bardzo smutna piosenka retro, Ballada o ciotce Matyldzie czy Nie przenoście nam stolicy do Krakowa opowiada o swym dzieciństwie i fascynacji sportem, o studiach i początkach muzykowania, o rodzinie, karierze, podróżach z gitarą i bez niej, ulubionych miejscach – Krakowie, Zakopanem, Grecji, wreszcie o ukochanych zwierzakach i instrumentach.

Mam słabość do ludzi bez względu na ich poglądy i przekonania.

Na kartach książki odszukamy portrety wielu wyśmienitych postaci, które artysta spotkał na swojej drodze, między innymi artystów: Anny Szałapak, Zbigniewa Wodeckiego, marka Grechuty, Piotra Skrzyneckiego, Grzegorza Turnaua czy Andrzeja Zauchy. Nie zabraknie także związanych z nimi anegdot.

za każdym razem starałem się pisać z morałem, przesłaniem, wnioskiem.

Twórczość muzyczna od samego początku jest dla Andrzeja Sikorowskiego sposobem, w jaki artysta dzieli się z odbiorcą swoimi przemyśleniami; podobnie jest i tutaj: opowieści, anegdoty i wspomnienia są tu niejednokrotnie punktem wyjścia do mądrej refleksji na temat minionego i współczesnego świata.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.