Menu

W ścianach Dżangała

Cechy produktu

  • ISBN 9788379001026 
  • Autor Jacek Kantorczyk 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 250 
  • Rok wydania 2014 
  • Tematyka sportowe, kulinaria, hobby, poradniki 

Opis

Książka pt. W ścianach Dżangała to sprawozdanie z niebezpiecznej wyprawy na masyw Dżangała widziane
oczami jednego z jej uczestników – Jacka. Organizacja całej wyprawy miała nastąpić na początku lipca 1974 roku. Autor nie ukrywa, że zorganizowanie wyjazdu, wbrew pozorom, nie było wcale takie proste, ponieważ wszyscy uczestnicy wyprawy mieszkali w różnorodnych miastach i studiowali w przeróżnych szkołach. Nikt z nich nie dysponował telefonem komórkowym i niestety do kontaktowania się służyły im wyłącznie tradycyjne listy. Niekiedy brak luźnej komunikacji pomiędzy bohaterami wyprawy powodował liczne nieporozumienia organizacyjne, które rozpoczęły się już w pierwszych dniach przygotowań. Oczywiście nawet piętrzące się przeciwności losu nie powstrzymały bohaterów książki przed wyjazdem do Bułgarii, gdzie mieścił się cel wyprawy - ściana Dżangała.

Jacek Kantorczyk w bardzo atrakcyjny sposób spisał przeżycia, jakie towarzyszyły mu podczas wyprawy na
masyw Dżangała oraz towarzyszących mu partnerów i kaprysy przyrody, skomplikowane, kryzysowe sytuacje, od których w górach się wręcz roi. A jednak wygrywa pasja, chęć rywalizacji, sprawdzenie siebie i swych możliwości, dotknięcie granicy ryzyka, linii pomiędzy życiem a śmiercią, która jest cienka i możliwa do przekroczenia jedynie raz. Z całą pewnością książka W ścianach Dżangała Jacka Kantorczyka jest godna uwagi każdej osoby, która interesuje się górami, niekoniecznie tymi najwyższymi.

Napisana lekkim językiem, co powoduje, że czyta się ją szczególnie przyjemnie, choć czasem potrafi mrozić krew w żyłach.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.