Menu

W ścianach Dżangała - ebook

Opis


Książka pt. „W ścianach Dżangała" to sprawozdanie z niebezpiecznej wyprawy na masyw Dżangała widziane oczami jednego z jej uczestników – Jacka. Organizacja całej wyprawy miała nastąpić na początku lipca 1974 roku. Autor nie ukrywa, że zorganizowanie wyjazdu, wbrew pozorom, nie było wcale takie nietrudne, ponieważ wszyscy uczestnicy wyprawy mieszkali w najróżniejszych miastach i studiowali w najróżniejszych szkołach. Nikt z nich nie dysponował telefonem komórkowym i niestety do kontaktowania się służyły im tylko konwencjonalne listy. Niekiedy brak swobodnej komunikacji między bohaterami wyprawy wywoływał liczne nieporozumienia organizacyjne, które rozpoczęły się już w pierwszych dniach przygotowań. Oczywiście choćby piętrzące się przeciwności losu nie powstrzymały bohaterów książki przed wyjazdem do Bułgarii, gdzie mieścił się cel wyprawy - ściana Dżangała.

Jacek Kantorczyk w niezwykle interesujący sposób spisał przeżycia, jakie towarzyszyły mu podczas wyprawy na masyw Dżangała oraz towarzyszących mu partnerów i kaprysy przyrody, trudne, kryzysowe sytuacje, od których w górach się wręcz roi. A jednak wygrywa pasja, chęć rywalizacji, sprawdzenie siebie i swych możliwości, dotknięcie granicy ryzyka, linii pomiędzy życiem a śmiercią, która jest cienka i osiągalna do przekroczenia tylko raz. Bez dwóch zdań książka „W ścianach Dżangała" Jacka Kantorczyka jest godna uwagi każdej osoby, która interesuje się górami, niekoniecznie tymi najwyższymi. Napisana lekkim językiem, co powoduje, że czyta się ją niezwykle przyjemnie, choć czasem potrafi mrozić krew w żyłach.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.