Menu

W to mi graj. Bajki muzyczne

Cechy produktu

  • ISBN 9788363960469 
  • Autor Justyna Bednarek,Józef Wilkoń 
  • Wydawnictwo Poradnia K. 

Opis

Justyna Bednarek zabiera nas w magiczną podróż do zaczarowanego świata dźwięków. Inspirację opowieści stanowią najsłynniejsze kompozycje muzyki poważnej - Chopina, Mozarta, Ravela, Bacha, Bizeta i innych. Każdą historię wieńczy portret mistrza.

Kto skomponował utwór fortepianowy na pięć dłoni? Jak to się stało, iż dzieła Jana Sebastiana Bacha pozostały ocalone od zapomnienia? Kto pozostawił po sobie ponad 600 dzieł, mimo iż żył zaledwie 35 lat? Który kompozytor miał dwadzieścioro dzieci? Czy klapa opery może przyprawić o zawał serca? Czemu wspaniały muzyk kazał odpiłować nogi od swego fortepianu? Komu udało się w ciągu roku sprzedać dwa miliony płyt?

Justyna Bednarek dzieli się z nami opowieściami z życia najsłynniejszych twórców muzyki tradycyjnej, tak, jakby byli to nasi dobrzy znajomi. Dzięki niej stają się bardziej ludzcy i wyraźnie nam bliżsi. Lecz „W to mi graj" to nie tylko biografie najwspanialszych światowych kompozytorów – to opowieść o fascynacji muzyką, jej nieznacznych przejawach w naszym życiu i marzeniu,za każdym razem nam towarzyszyła. Odstające ucho Teodozji słyszy nie tylko burczenie w brzuchu mamy, lecz i to, iż jajecznica się przypala, a w ogrodzie kiełkują nasiona słonecznika. Później wymyka się na ptasie sejmiki i ogląda świat z lotu nietoperza. Karol dyryguje grą garnka i powoduje, że wszyscy domownicy zaczynają śpiewać, zamiast mówić. Wszystkie czary są po to, żeby zwrócić uwagę na potrzebę i wagę muzyki. Dlatego również w Starym Domu powstaje szkoła muzyczna jak z dziecięcych marzeń. I wszystko jest jak w bajce...

Justyna Bednarek przyzwyczaiła czytelników do magii w swych książkach: tę także zaludniają bohaterowie nie z tej ziemi: skrzydlate zwierzęta, trolle, gadające przedmioty codziennego wykorzystania, zaczarowane kamyki… Ale, jak z reguły u autorki, największe czary płyną z serca:

Tak to już jest z muzyką – żeby jej słuchać, by ją grać, śpiewać i układać, trzeba posiadać zwykle – co? Słuch, powie ktoś z was. Tak, to prawda. Dobry głos – to też, oczywiście. Ale niczego nie wskóramy bez serca."

Bajki muzyczne to zaproszenie do cudownego świata muzyki, w którym królują wrażliwość i fantazja. Fachowe ilustracje Józefa Wilkonia czynią z tej książki oryginalne dzieło.

Twórcy włożyli dużo serca w tę unikatową książkę – autorka, ilustrator, graficy, specjaliści od składu i druku. Wynikiem ich pracy jest jedyna w swym typu, magiczna książka, której każda strona jest przesycona fascynacją muzyką i radością z jej istnienia. To unikatowy hołd złożony jej twórcom, ale i wszystkim, którzy nie wyobrażają sobie bez niej życia. I słuchają jej - albo ją wykonują – z sercem.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.