Menu

Wąż z lasu cedrowego. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 9788366217911 
  • Autor Aleksander R. Michalak 
  • Wydawnictwo Replika 
  • Ilość stron 360 
  • Tematyka horrory i thrillery 

Opis

Zło wypełza z ciemności…

Kto albo co próbuje powstrzymać projekt biblijnego zoo?

Na ocienionych cedrami wzgórzach Libanu powstaje niezwykły projekt. Ekscentryczny i szczególnie religijny miliarder James Peabody pragnie założyć biblijne zoo-muzeum, w którym mieści cenne artefakty, a także wspomniane na kartach Pisma zwierzęta, czasem wyjątkowo niebezpieczne. Komuś jednak zależy, aby to przedsięwzięcie się nie powiodło.

Międzynarodowe grono pracowników zoo początkowo bagatelizuje tajemnicze wypadki wiążące się z muzeum, niemniej kolejne niepomyślne zbiegi okoliczności rodzą coraz więcej wątpliwości. Czyżby nad projektem Biblical Zoo zawisło fatum? Jeden ze śladów wydaje się stanowić aluzję do starożytnej legendy o walce pomiędzy rycerzem, a ogromnym wężem.

aby rozwikłać zagadkę, potrzeba będzie zupełnie innych specjalistów, znających świat biblijnych stworzeń w równym stopniu co kulturę świata arabskiego i wczesnego chrześcijaństwa. Jednak choćby oni nie spodziewają się demonów, jakie wypełzną z ciemności.

Wąż z Lasu Cedrowego to kolejny thriller autora bestsellerowego Denara dla Szczurołapa. Aleksander R. Michalak nie idzie utartym szlakiem, a zaskakuje czytelników – zarówno tych, którzy mieli już okazję poznać Gabora Horthyego, jak i tych, którzy spotkają go dopiero po raz pierwszy.

Nie ciesz się, iż został złamany kij, co cię smagał, bo z zarodka węża wyjdzie żmija, a owocem jej będzie smok skrzydlaty.

Z Księgi Izajasza

ALEKSANDER R. MICHALAK – doktor historii Uniwersytetu Gdańskiego, a także religii i teologii Trinity College w Dublinie. W prestiżowym wydawnictwie Mohr Siebeck opublikował książkę poświęconą koncepcji aniołów-wojowników. Publikował również artykuły z dziedziny demonologii i angelologii biblijnej.

Posługuje się kilkoma językami i studiuje kolejne. Przejawia słabość do kawy, dżinu oraz dekoratywnych fajek do opium. Wysoko ceni aktywność fizyczną. Inspirują go egzotyczne podróże, a także dziewiętnastowieczny typ naukowca-awanturnika à la Alois Musil. Aktualnie mieszka w Gdańsku.

W ubiegłym roku ukazał się jego bestsellerowy debiut literacki – powieść Denar dla Szczurołapa.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.