Menu

Waza króla Priama - Barbara Gordon (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788726191905 
  • Autor Barbara Gordon 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Ilość stron 230 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Powieść autorstwa Barbary Gordon, jednej z najistotniej poczytnych autorek w czasach PRL. Książka jest przykładem "kryminału milicyjnego" - gatunku literatury lubianej, który wykształcił się w tamtym okresie.

Publikacja będzie niewątpliwie atrakcyjna dla wielbicieli nietuzinkowych kierunków literackich. Powieści milicyjne świetnie oddają nastroje czasów PRL, zwłaszcza, że opisywane w nich śledztwa prowadzą z zasady oficerowie milicji.

Zamieć śnieżna odcina od świata zamkowe schronisko w Górach Sowich. Krąży legenda, iż miejsce to skrywa sławny skarb Priama. Zainteresowanych nim jest wielu, a komuś wyjątkowo zależy, żeby nikt z gości do niego nie dotarł.

początkuje się pościg na śmierć i życie. Giną w nim polski młody archeolog i znany niemiecki uczony. Na miejscu zjawia się mecenas Stefan Zamorski. Jego dochodzenie ujawnia falę morderstw. Każde z nich ma związek z wazą króla Priama…Język, postacie i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy.

Utwór ma charakter publikacji historycznej, pokazującej postawy i tendencje standardowe dla czasów z których pochodzi.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.