Menu

Wędrówki z Gandalfem. Przywództwo

Cechy produktu

  • ISBN 9788380878877 
  • Autor Robert Kozak 
  • Wydawnictwo MT Biznes 
  • Ilość stron 246 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Przywództwo to proces, czyli nigdy nie możesz przestać się kształcić i rozwijać! Wędrówki z Gandalfem. Przywództwo to książka z gatunku business fiction, inspirująca i motywująca historia, napisana poprzez coacha i trenera Roberta Kozaka.

Na podstawie perypetii głównego bohatera autor opowiada o wszystkich aspektach pracy menedżera.Niniejsze, drugie, poprawione wydanie książki to praktyczne porady od charyzmatycznego Gandalfa, mentora, wspierającego głównego bohatera opowieści na jego drodze lidera zespołu.

Publikacja mieści także interesujący komplet ćwiczeń do samodzielnego wykonania, oparty na najnowszej wiedzy z zakresu zarządzania zespołem. Podróż trwa… Bohater historii, Tom Spencer, którego poznajemy w pierwszej książce z kolekcji Wędrówki z Gandalfem, tym razem niespodzianie dostaje awans.Przeżywając z bohaterem jego porażki i sukcesy, wzloty i upadki, często wynajdziesz w tych sytuacjach siebie.

Pozwoli ci to dużo wydajniej zastosować w praktyce zawarte tutaj porady dotyczące sposobów osiągania nieszablonowych rezultatów w przywództwie.Aby momentalnie przypomnieć sobie najważniejsze wskazówki, starczy zajrzeć do lekcji, które zostały umieszczone w przejrzysty sposób w każdym rozdziale, i do materiałów, które Gandalf przekazuje swojemu uczniowi, niczym czarodziej tajemną wiedzę.***Z dumą patrzyłem na swoją kolorową mapę.

Już kiedy ją rysowałem, kiedy musiałem się zastanowić, jaka jest konkretna i słaba strona każdego z moich ludzi, kiedy musiałem określić typ relacji, wyniki, motywację i kompetencje, przyszło mi do głowy niemało wniosków dotyczących tego, jak pracować z tym zespołem.

Nie przypuszczałem, iż takie proste ćwiczenie może doprowadzić do tak wielu ważnych wniosków. Sfotografowałem mapę, żeby pokazać ją Gandalfowi i usłyszeć, co on o tym sądzi.Otworzyłem załącznik, z którego wcześniej przeczytałem jedynie fragment o przekazywaniu trudnych decyzji, i zacząłem czytać o przekazywaniu negatywnej danych zwrotnej.

Przerwałem czytanie i zacząłem się zastanawiać, jak zgodnie z tym, co przeczytałem, powinienem był przekazywać sporo miesięcy temu Stephenowi informację o tym, że pisze rozwlekłe, skomplikowane, niełatwe do zrozumienia raporty i oferty dla klientów.

Do jakich wartości powinienem się odwołać?[fragment]***Robert Kozak – coach, trener, konsultant, wykładowca akademicki. Jest założycielem i partnerem zarządzającym w Business Development Consulting zajmującym się systemowym wsparciem organizacji.

Prowadzi procesy coachingowe z członkami zarządów i wysoką kadrą menedżerską. Wspiera firmy w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi (group coaching, reflecting team). Był także headhunterem w jednej z firm executive search, tzw.

dużej Piątki, gdzie rekrutował członków zarządów do globalnych firm na poziomie Europy. Pełnił rolę prezesa i był udziałowcem marki Brian Tracy International w Polsce.Dużą część życia zawodowego spędził w mediach jako dziennikarz i menedżer.

Piętnaście lat spędził w BBC, gdzie zaczynał jako korespondent, a potem stworzył i prowadził oddział BBC w Polsce. Generujeł Radio TOK FM. Pracował w TVP, gdzie kierował redakcją „Wiadomości” i „Teleexpressu”.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.