Menu

Wespazjan. Tom II. Kat Rzymu

Cechy produktu

  • ISBN 9788381941198 
  • Autor Robert Fabbri 
  • Wydawnictwo STORYBOX 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Drugi tom procesu opowiadającego o losach młodego człowieka, który mimo skromnego pochodzenia miał się stać jednym z najpotężniejszych cesarzy RzymuTracja, 30 r. Choćby na obrzeżach rzymskiego świata Wespazjanowi nie udaje się ukryć przed burzliwą polityką pogrążonego w kryzysie cesarstwa.

Na polecenie swych patronów ma wykonać niezwykłe zadanie: potajemnie wydostać starego wroga z fortecy obleganej poprzez rzymski legion. Nad imperium niczym miecz Damoklesa wisi wojna domowa, a zeznania człowieka, którego rozkazano mu pojmać, mogłyby doprowadzić do upadku znienawidzonego powszechnie Sejana.

Dowódca gwardii pretoriańskiej zaś marzy już wyłącznie o cesarskim tytule.Misja jest śmiertelnie niebezpieczna – Wespazjan będzie musiał sobie poradzić z zasadzką w zaśnieżonych górach, z piratami na pełnym morzu i z otaczającymi go zewsząd szpiegami Sejana.

Największe niebezpieczeństwo czai się jednak w przegniłym sercu imperium – na koszmarnym dworze cesarza Tyberiusza, rozpustnego, trawionego paranoją szaleńca…***„Druga część nie tylko dorównuje rewelacyjnemu pierwszemu tomowi,nawet go przewyższa.

Od pierwszych stron wciąga nas skrytobójczo podstępny świat rzymskiej polityki. Cóż, dobrze napisane, panie Fabbri, niech Pan nie każe nam czekać zbyt długo na ciąg dalszy!”www.bookgeeks.co.uk***„Zainteresowanie autora starożytnym Rzymem korzystnie oddaje równocześnie jakość literacka, jakprecyzyjnie zbadane historyczne tło fabuły.

Bohaterowie wypadają nad wyraz przekonująco, a śmiertelnie niebezpieczne realia rzymskiej polityki ukazane są z ogromną pieczołowitością”.Mike Ashworth

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.