Menu

Wicca. Religia czarownic - Agnieszka Mojmira Antonik

Cechy produktu

  • ISBN 9788379001309 
  • Autor Agnieszka Mojmira Antonik 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 113 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Książka Agnieszki Mojmiry Antonik to napisany rzetelnie i z humorem podręcznik dla każdej początkującej czarownicy, która rozważa wejście na ścieżkę wicca lub po prostu pragnie zapoznać się z teorią dotyczącą wiccańskiej wizji świata oraz praktyki. Opatrzona dużą ilością fotografii książka w prosty, czytelny i przesycony szacunkiem dla innych pogańskich odłamów sposób oraz systematyzuje wiedzę dotyczącą magii oraz pokrótce – posługując się słowami przyjaciół pisarki – prezentuje inne pogańskie ścieżki. Autorka w sposób interesujący i zwięzły ukazuje historię wicca, wyjaśnia zawiłości powstałe przy temacie narodzin religii czarownic, opisuje wiccańskie święta oraz mitologię,ponadto dotyka takich kontrowersyjnych tematów jak nagość i seks w rytuale, inicjacja czy poszukiwanie nauczyciela. Wyjaśnia także, na czym tak naprawdę polega odprawianie czarów.

Sama autorka to czarownica, niepoprawna optymistka, zakochana w podróżach, jodze i kartach tarota. Kilka lat temu pozostała inicjowana w brytyjski kowen klasyczny. Już we wstępie zastrzega, że pracując nad książką, kierowała się słowami swojej wiccańskiej babci, Vivianne Crowley, która w jednej ze swych własnych prac napisała: Jedynym poprawnym sposobem pisania o wicca jest pisanie o niej z własnej perspektywy. Każda bowiem książka o wicca może być jedynie wyrazem sposobu jej widzenia przez pojedynczą kapłankę lub kapłana, który o niej pisze. I tak Mojmira – bo to jest imię, pod którym autorka znana jest w pogańskim świecie - opisuje wicca tak, jak sama ją widzi, wykorzystując do tego celu zarówno doświadczenia wyniesione z kowenowych spotkań,ponadto ze spotkań Pogan Wrocławskich, które sama zapoczątkowała i które uważa za miejsce, gdzie w pełni ukształtowała się jej wiara, gdzie znalazła wsparcie, zrozumienie, a także prawdziwych przyjaciół.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.