Menu

Wieczna Świadomość

Cechy produktu

  • ISBN 9788378848943 
  • Autor Pim Van Lommel 
  • Wydawnictwo Artvitae 
  • Ilość stron 368 
  • Rok wydania 2013 

Opis

W 2001 roku kardiolog PIM van LOMMEL opublikował w uznanym piśmie „The Lancet” wyniki swoich ośmioletnich badań nad doświadczeniem śmierci klinicznej (DŚK) u 344 pacjentów, którzy przeżyli w szpitalu zatrzymanie akcji serca. Okazało się, że 62 osoby przeżyły doświadczenie śmierci klinicznej. Artykuł stał się sensacją światową. Nie można odtąd ignorować zjawiska doświadczenia śmierci klinicznej. Występuje ono częściej niżeli myślano i nie da się sprowadzić do fantazji, psychozy albo objawów niedotlenienia mózgu. Doświadczenie śmierci klinicznej zasadniczo zmienia dalsze życie ludzi.

W książce Wieczna świadomość autor próbuje wyjaśnić krok po kroku, jak może dochodzić do tak niezwykłych przeżyć. Przytacza mnóstwo historii i przykładów. Większość pacjentów osobiście opowiada autorowi o tych przeżyciach. Pim van Lommel uważa, że materialistyczny paradygmat nauki powszechnie obowiązujący wśród lekarzy, filozofów i psychologów, a dotyczący związków między świadomością i mózgiem, jest zbyt ograniczony, by wytłumaczyć to zjawisko. Istnieją poważne przesłanki, żeby przyjąć, że nasza świadomość nie za każdym razem jest zależna od funkcjonowania mózgu, można jej doświadczyć poza ciałem.

Kardiolog drPim van Lommel ur. 1943 praktykował w latach 1977 – 2003 w holenderskich szpitalu Rijnstate Ziekenhuis w Arnhem. Obecnie jeździ po świecie wygłaszając na zaproszenie wykłady na temat doświadczeń śmierci klinicznej, a także związków między funkcjonowaniem mózgu a świadomością.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.