Menu

Wielki dzień - Andrzej Strug (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788711662601 
  • Autor Andrzej Strug 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Ilość stron 391 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Autor na łamach wielkiego dnia kilkakrotnie odwołuje się do osób i sytuacji z okresu dużego deszczu sprzed wojny, akcja toczy się w Zakopanem i w Tatrach. Obszerny dzień to powieść polityczna, która ubiera w komediowy kostium zakopiański sprawy polityki Polski Odrodzonej, ukazuje niezbyt wesołe kwestie charakteru narodowego Polaków, przestrzega przed skutkami fascynacji władzą, opisuje w jaki sposób używanie metody „cel uświęca środki” doprowadza do unicestwienia celu.

Wyśmiewa pustosłowie polityków, głośno alarmuje w sprawach aktualnych w tamtych czasach, które nie powstrzymane w odpowiednim momencie mogą zagrozić istocie bytu zmartwychwstałej Ojczyzny. Sprawami tymi są antysemityzm, agresywna wszechobecność Kościoła katolickiego i faszyzm."- Oczyść duszę twoją i ciało, a zbądź się zawiści, albowiem tobie to wszyscy zazdrościć będą.

Zaiste powiadam tobie, imię twe powtarzać będą narody ziemi... Każdy, kogo zaszczycisz jednym uśmiechem, będzie to pamiętał do końca życia i dzieciom swym przekaże to w pamięci, a dzieci jego wnukom, a wnuki prawnukom..."

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.