Menu

Wiersz o zabiciu Andrzeja Tęczyńskiego

Cechy produktu

  • ISBN 9788379008674 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 20 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Wypracowania - Motyw kataOpisy wypracowań:„Janko Muzykant” H. Sienkiewicza. Wypracowanie stanowi charakterystykę jednego z bohaterów „Jądra ciemności” J. Conrada, Dyrektora stacji centralnej. Był to człowiek, który „wzbudzał niepokój (…) Nie miał zmysłu organizacyjnego ani inicjatywy, ani nawet zamiłowania do ładu.

Wychodziło to na jaw w takich rzeczach jak na przykład opłakany stan stacji. Nie był wykształcony, nie był inteligentny”. Nie posiadał żadnych kwalifikacji, dzięki którym mógłby objąć takie odpowiedzialne stanowisko.

Zawdzięczał je za pewne łapówkom i znajomościom. Był złym człowiekiem pozbawionym wszystkich zasad moralnych. Dla ratowania posady, która była dla niego genialnym źródłem do wzbogacenia się, był gotów posunąć się do drastycznych metod i działań.

Wypracowanie gromadzi 469 wyrazów.„Zbrodnia i kara” Dostojewski – dlaczego Raskolnikow zabił człowieka? Opracowanie lektury Fiodora Dostojewskiego obowiązkowej na maturze. Charakterystyka głównego bohatera utworu „Zbrodnia i kara” i analiza jego teorii i przyczyn zabójstwa.

To wypracowanie jest znakomitym dopełnieniem treści książki czy streszczenia. Jeden z najważniejszych utworów literatury światowej pt. „Zbrodnia i kara” demonstruje obraz człowieka, który stwarza ideę dotyczącą ludzi.

Jest gotowy zabić człowieka, którego traktuje jako środek do osiągnięcia swego celu. Szuka w otoczeniu sygnałów, które upewniły by go w przekonaniu, iż jego cel jest słuszny. Jest introwertykiem, a jego usposobienie ma ponadto swój skutek.

Wypracowanie mieści 403 wyrazy i jest gotowym do druku opracowaniem zagadnień takich jak: przyczyny zbrodni i charakter bohatera i założenia zawarte w artykule Raskolnikowa.Obraz nieludzkiej zbrodni w utworze „Zdążyć przed Panem Bogiem”.

Reportaż H. Krall jest książką o pamięci. Jest zapisem, trwających prawie trzy miesiące, wywiadów z jedynym ocalałym przywódcą powstania warszawskiego w getcie, doktorem Markiem Edelmanem. Opisuje życie i proces zagłady (eksterminacji) Żydów w getcie.

Wypracowanie mieści 508 wyrazów.Z. Nałkowska "Medaliony". Zofia Nałkowska napisała „Medaliony" w oparciu o badania i obserwacje, poczynione podczas prac Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich, której była członkiem.

Opowiadania oparte są na relacjach więźniów obozów hitlerowskich i naocznych świadków zbrodni oraz przeprowadzonych wizjach lokalnych w miejscach masowego mordu. Wypracowanie zawiera 306 wyrazów.Motyw kata w literaturze wojny.

W poniższym wypracowaniu zaprezentowano obraz kata w literaturze wojny. Do realizacji tematyki wykorzystano następujące utwory: „Rozmowy z katem” Kazimierza Moczarskiego, opowiadanie ”Doktor Spanner” z „Medalionów Zofii Nałkowskiej, opowiadanie „Proszę Państwa do gazu” Tadeusza Borowskiego.

Całość może też posłużyć, jako odrębne prace. Wypracowanie poparte jest cytatami i posiada 848 słów.seria „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków.

Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a przeważnie 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np.

z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w mocnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako że przedstawiają one najistotniej istotne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane poprzez nauczycieli języka polskiego albo wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także dostępny w serwisie www.wiedza24h.pl przy pomocy płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w sytuacji ebooka za cenę 4,90 zł dostajecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których istotnie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie też przygotować się do sprawdzianu.

niedługo mówiąc za cenę dwóch sms-ów otrzymujecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.