Menu

Więzień na Zamku Zenda - Anthony Hope (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788711662397 
  • Autor Anthony Hope 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Ilość stron 222 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Akcja powieści rozgrywa się w zmyślonym królestwie środkowoeuropejskim,gdzieś na styku Niemiec południowych, Czech, Węgier i Austrii pod koniec XIX wieku. Młody brytyjski arystokrata – Rudolf Rassendyll, przybywa do Rurytanii – fikcyjnego kraju w środkowej Europie, jako świadek spodziewanej koronacji młodego następcy tronu Rudolfa V na króla tego kraju.

Nocleg znajduje w mieście Zenda. Okazuje się,ponadto przebywa tam na polowaniu następca tronu. Dworzanie przyszłego króla zauważają, że cudzoziemiec ma nie tylko to samo imię, lecz jest i fizycznie podobny do następcy tronu.

Zafascynowany tym Rudolf V zaprasza Anglika do swojej kwatery w domku myśliwskim. Po uczcie Rudolf V nieoczekiwanie zapada na zdrowiu po wypiciu wina – daru jego brata – księcia Czarnego Michała. Dworzanie obawiają się, że jeśli Rudolf V nie będzie mógł zabrać udziału w koronacji, Michał wykorzysta to, żeby przejąć władzę.

nakłaniają więc Rassendylla, żeby przebrał się za króla i jako on uczestniczył w ceremonii. Anglik zgadza się. Jednak po koronacji następca tronu znika..."

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.