Menu

Witajcie na cholernej Arktyce

Cechy produktu

  • ISBN 9788366234529 
  • Autor Blair Braverman 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Kobiece 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2019 

Opis

A gdyby tak rzucić to wszystko i wyjechać na Arktykę?Blair Braverman ma nieco ponad 18 lat, mieszka w słonecznej Kalifornii i marzy o życiu na kole podbiegunowym. Kiedy udaje się jej wyjechać na Arktykę, odbywa nieprzystępną podróż przez śnieżyce, klaustrofobiczne jamy w śniegu i pulsującą zorzę polarną.

Poznaje tajniki prowadzenia psich zaprzęgów, walczy o życie w trakcie jednego z treningów i próbuje być tak dzielna i wytrzymała jak to tylko możliwe.W próbie oswojenia surowej Północy chodzi bowiem jednak o coś więcej aniżeli pokonanie zimna.W krainie bezkresnej bieli Blair mierzy się ze światem, którego zasady ustalają twardzi mężczyźni, którzy traktują z góry kobiety – tym bardziej te, które są „obce”.

Kiedy próbuje funkcjonować w zamkniętych społecznościach nieznacznych arktycznych wiosek, bardziej niżeli innych poznaje siebie samą. Z młodej, niepewnej siebie dziewczyny staje się silną i nieustraszoną kobietą.Oto porywająca opowieść o niebezpieczeństwach na drodze do samopoznania, oswojeniu swoich lęków oraz przeciwstawieniu się męskiej dominacji i agresji.

To także ładna opowieść o krajobrazie, który jest atrakcyjny co bezlitosny.__O autorze:Blair Braverman z wykształcenia jest literaturoznawcą, a z miłości do zimy i śniegu mieszkanką Alaski. Kiedy miała 18 lat wyjechała ze słonecznej Kalifornii żeby spróbować życia w krainie wiecznej zimy, nauczyć się powozić psimi zaprzęgami i zostać przewodnikiem turystycznym na Alasce.

O swoim życiu na Północy pisała dla „This American Life”, „Outside” i „The Guardian”. Na co dzień trenuje ze swoimi ukochanymi husky, by startować w zawodach psich zaprzęgów, i nadal odkrywa uroki koła podbiegunowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.