Menu

Władca Barcelony II: Morze ognia - Chufo LLorens

Cechy produktu

  • ISBN 9788376594439 
  • Autor Chufo Llorens 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Albatros 
  • Ilość stron 822 
  • Rok wydania 2012 

Opis

Morze ognia przedstawia Barcelonę u schyłku panowania Ramóna Berenguera I. Martí jest teraz właścicielem jednej z największych fortun hrabiowskiego miasta. Choć w interesach handlowych wiedzie mu się genialnie, los nie szczędzi mu ciosów w życiu prywatnym. Ukochana Ruth umiera przy narodzinach drugiego dziecka. Pozostaje mu tylko córka Marta; dla niej postanawia żyć dalej.

Kiedy Marta ma kilkanaście lat, pragnąc zapewnić dziewczynie bezpieczeństwo i trafne wykształcenie, oddaje ją pod opiekę hrabiny Almodis – żony Ramóna, władcy Barcelony. Sam musi opuścić miasto, aby odzyskać jeden ze swoich statków, porwany wraz z załogą poprzez pirata Naguiba. W bitwie z Naguibem Martí użyje „greckiego ognia”, konkretnej broni, którą otrzymał od swego przyjaciela Rashida, strażnika formuły jej wytwarzania.

Sekret „greckiego ognia” pragną poznać także inni ludzie, niechętni Martíemu. Pozbawiona opieki ojca Marta narażona jest w kipiącym od intryg pałacu Berenguerów na sporo niebezpieczeństw. Między synami Ramóna, pierworodnym Pedro Ramónem, bliźniakami Ramónem Berenguerem II i Berenguerem Ramónem, toczy się bezpardonowa walka o sukcesję po ojcu, której ofiarą padnie Almodis. Największy wróg Martíego próbuje przejąć jego posiadajątek i dobrać się do jego córki. W przeciętniewiecznym świecie podziałów i uprzedzeń prawdziwa miłość jest nie do pomyślenia...


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.