Menu

Władcy czasu

Cechy produktu

  • ISBN 9788328713321 
  • Autor Eva Garcia Saenz de Urturi 
  • Wydawnictwo Muza 
  • Ilość stron 512 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Kontynuacja thrillera kryminalnego 2019 roku "Cisza białego miasta".Trylogia białego miasta sprzedała się w ponad milionowym nakładzie i stała się światowym fenomenem. "Władcy czasu" to ładne zakończenie wszelkich wątków rozpoczętych w "Ciszy białego miasta".

To ostatni tom przepełnionej baskijską kulturą i tradycją fenomenalnej kolekcji.Vitoria, rok 2019. Nieznany autor, ukrywający się pod pseudonimem Diego Veilaz, publikuje powieść historyczną Władcy czasu. Jej akcja osadzona jest w średniowiecznej Vitorii, powieść natychmiast podobija serca czytelników.Vitoria, rok 1192.

Legendarny hrabia don Vela po dwóch latach nieobecności powraca z niebezpiecznej misji, jaką powierzył mu król Nawarry Sancho Mądry. Ze zdumieniem odkrywa, że jego własny brat poślubił jego narzeczoną, inteligentną i ambitną hrabiankę Onnecę de Maestu.Unai López de Ayala – Kraken – musi rozwiązać zagadkę zabójstw popełnianych zgodnie ze przeciętniewiecznym modus operandi.

Wiadomo, że sprawca imituje morderstwa opisane w powieści Władcy czasu: truje jedną z ofiar proszkiem z hiszpańskiej muchy – przeciętniewiecznego odpowiednika viagry, zamurowuje dwie ofiary żywcem, a jedną topi w rzece, zamkniętą w beczce razem z psem, kotem, kogutem i żmiją.Śledztwo zaprowadzi Krakena do wieży Nograro, ufortyfikowanego donżonu, od tysiąca lat bezustannie zamieszkiwanego przez pierworodnego dziedzica rodu.

Unai odkrywa, że jego główny podejrzany cierpi na dysocjacyjne zaburzenie osobowości. Estíbaliz natomiast przeżywa wyjątkowo niebezpieczny romans.Kraken dowie się także, iż powieść "Władcy czasu" ma mnóstwo wspólnego z jego własną przeszłością.

To odkrycie zmieni życie jego i jego rodziny.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.