Menu

Właśnie Izrael. "Gadany" przewodnik po historii i... - ebook

Opis

Dlaczego praktycznie żadne państwo nie uznaje Jerozolimy jako stolicy Izraela? Jak działały kibuce? Jak to się stało, iż w Izraelu do tej pory nie uchwalono konstytucji?

„Właśnie Izrael. Gadany przewodnik po teraźniejszości i historii Izraela" to poszerzona i zaktualizowana wersja, wydanej w 2005 roku, książki Elego Barbura i Krzysztofa Urbańskiego.

Książka ma formę potoczystej, pełnej anegdot, rozmowy prawidłowych znajomych. Rozmowy poruszającej ważne i niebanalne kwestie dotyczące historii i powstania Izraela, konfliktu palestyńskiego, intifady, ataków terrorystycznych i gospodarki, kultury, mediów, życia codziennego. Daje perfekcyjny obraz równocześnie historii jak i współczesności kraju. Przeczytamy w niej jak pierwsi osadnicy, wszelkimi metodami, choćby za pomocą aktów terroru walczyli z Brytyjczykami o powstanie swojego państwa, o sporze czy Izrael założyli polscy czy rosyjscy Żydzi, o tym, dlaczego do tej pory praktycznie żadne państwo nie uznaje Jerozolimy jako stolicy Izraela, jak działały kibuce, które miały być wcieleniem idei równości społecznej i elementem tworzenia nowego modelu państwa i nowego człowieka. Dowiemy się też, jak politycy walczyli o morale narodu, dlaczego telewizja zaczęła działać w Izraelu dopiero w 1968, a Beatlesi nie zostali zaproszeni z koncertem.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.