Menu

Wspinaczka Gary Weston DeWalt, Anatolij Bukriejew

Cechy produktu

  • ISBN 9788327154491 
  • Autor Weston G. DeWalt|Bukrejew Anatolij 
  • Wydawnictwo Dolnośląskie 
  • Ilość stron 418 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Relacja z tragicznej wyprawy przedstawionej w filmie "Everest".
W 1996 r. Na Mount Evereście dwie komercyjne wyprawy kierowane przez charyzmatycznych liderów, Scotta Fischera i Roba Halla, znalazły się w potrzasku, zaskoczone podczas zejścia przez szczególnie gwałtowną nawałnicę. Żywioł pochłonął wówczas życie dwóch wybitnych przewodników wysokogórskich oraz trójki członków wyprawy.
Wstrząsająca, pełna dramatyzmu historia o ludziach walczących o życie, opowiedziana poprzez Anatolija Bukriejewa, wytrawnego rosyjskiego alpinistę i przewodnika, który na przekór huraganowym wiatrom i szalejącej śnieżnej zawiei dokonał rzeczy niemożliwej, wyrywając zagubionych na Przełęczy Południowej uczestników z bezlitosnych szponów najwyższej góry świata.
Znaleźli się jednak ludzie, którzy zakwestionowali stosowność decyzji podjętych wówczas w szczytowych partiach góry przez Bukriejewa. W pierwszej publikacji opisującej zdarzenia owego feralnego dnia, Jon Krakauer, klient wyprawy Halla, winą za śmierć współtowarzyszy obarczył w szerokiej mierze Rosjanina zatrudnionego poprzez Scotta Fischera na stanowisku głównego przewodnika wyprawy. Książka jest zatem także osobistą odpowiedzią na ataki i zarzuty skierowane pod jego adresem.

Kod paskowy: 9788327154491
Autorzy: Bukrejew Anatolij, DeWalt G. Weston
Kod wydawcy: 22436
liczba stron: 418
Format: 13.5x20.5
Głębokość (mm): 24
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.