Menu

Wspomnienia sztucznej inteligencji - Wojciech Tadkowski (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381191586 
  • Autor Wojciech Tadkowski 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 229 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Czy za 100 - 200 lat nasze prawnuki i praprawnuki będą żyć w otoczeniu androidów – człekokształtnych robotów, wyekwipowanych w sztuczną inteligencję? Czy takie bliźniaczo podobne do człowieka automaty będą dla ludzi pomocą, lecz i konkurencją? Czy android – rewelacyjny żołnierz i android – rewelacyjna kochanka, to wyłącznie fantazje autorów powieści i filmów science fiction, czy również zbliżający się coraz szybciej nieuchronny efekt kolejnej technologicznej rewolucji?

Bohaterką tego opowiadania jest android – człekokształtna kobieta – robot, wyekwipowana w sztuczną inteligencję. Ma świadomość istnienia, poczucie odrębności, jest przepiękna i zawsze może wyglądać tak, jakby miała nie więcej, niżeli dwadzieścia lat. Ukończyła studia medyczne, a popularność przyniósł jej udział w spotkaniach z przedstawicielami obcej cywilizacji i działalność społeczna.

Wspomnienia Samanty wskazują na to, iż jej istnienie, czyli „życie”, oscyluje wokół dwóch podstawowych płaszczyzn – określenia swego miejsca wśród ludzi i seksu. Pozostała tak skonstruowania, że każdy kontakt fizyczny, a zwłaszcza seks z żywymi mężczyznami, powoduje jej przyjemność. Jej sztuczna inteligencja nie wykazuje odczuwalnych oporów przed zmianami partnerów, seksem zbiorowym i ogólną rozwiązłością. Połowa jej wspomnień dotyczy przygód seksualnych. Ich opis jest czasem wyjątkowo szczegółowy, ale nie wulgarny. Jednak druga połowa wskazuje na jednoczesne poszukiwanie komunikacji z ludźmi, przyjaźni, wzajemnej pomocy i psychicznego przywiązania. A choćby czegoś, co może być uwielbiane za miłość.


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.