Menu

Wstęp do statystyki

Cechy produktu

  • ISBN 9788323527909 
  • Autor Alicja Maksimowicz-Ajchel 
  • Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego 
  • Ilość stron 312 
  • Rok wydania 2007 
  • Tematyka podręczniki i edukacja 

Opis

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.Podręcznik dla studentów kierunków ekonomicznych, jednak ze względu na zakres materiału może być sugerowany studentom kursów statystyki innych kierunków i praktykom gospodarczym wykorzystującym metody ilościowe w zarządzaniu.Książka w dostępnej formie zapoznaje z najważniejszymi metodami opisu statystycznego w zakresie struktury: zbiorowości, współzależności cech, a także dynamiki zjawisk, wspomagającymi cykl podejmowania decyzji i zarządzania.

Uczy także opracowywania i prezentacji (liczbowej, graficznej) materiału źródłowego oraz właściwej interpretacji uzyskanych wyników badania statystycznego. Kształci umiejętności organizacji i kierowania badaniem statystycznym, a także demonstruje możliwości wykorzystania technik komputerowych w opracowaniu i analizie materiału statystycznego.Podręcznik wykorzystuje w obfitym stopniu metody graficzne (rysunki, wykresy), przemawiające do wyobraźni czytelnika, ilustrujące omawiane zagadnienia.

prezentuje teorię konieczną do rozwiązania rzeczywistych problemów i podaje przykłady poręcznych rozwiązań. Zawiera pytania sprawdzające i zadania do samodzielnego rozwiązania.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.