Menu

Wszystko z miłości - Megan Gressor, Kerry Cook

Cechy produktu

  • ISBN 9788363960773 
  • Autor Megan Gressor, Kerry Cook 
  • Wydawnictwo Poradnia K 
  • Ilość stron 246 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Opowieści o popularnych historycznych kochankach, namiętności ludzi pióra, hollywoodzkie zauroczenia, romanse artystów, polityków, książąt i królów. Blisko 40 opowieści, w których mieszają się ze sobą uczucia, skandale, a nawet zbrodnie.

Miłość to obłęd, stan umysłu, w którym odrzucamy wszelkie zahamowania i robimy rzeczy, które osoby postronne mogą uznać za niemądre czy wręcz szalone. Nie zważamy na niebezpieczeństwo odtrącenia, mamy wrażenie, że świat jest u naszych stóp. Dla uczucia ryzykujemy i stawiamy wszystko na jedną kartę.

Czy miłość – prawdziwa albo niejednokrotnie urojona - jest tego warta? Może lepiej byłoby jej nie zaznać?

Dla bohaterów nowej książki, która pokazuje się nakładem Poradni K, życie bez miłości traci sens. I nawet jeśli mieliby postradać poprzez nią życie, ryzykują wszystko. Dlatego śledzimy ich historie z zapartym tchem. W ich miłosne perypetie wpisane są komponenty dramatu, intrygi i przygody. Charyzmatyczne postacie, niezwykłe wyczyny, burzliwe czasy – wszelkiego jest tutaj pod dostatkiem. Historie opisanych w książce kochanków rozgrywają się w zróżnicowanych epokach i na najróżniejszych kontynentach, ale to, co je łączy, to siła miłości.

Opowieści o sławnych historycznych kochankach, namiętności ludzi pióra, hollywoodzkie zauroczenia, romanse artystów, polityków, książąt i królów. Trzydzieści osiem par i tyle samo opowieści, w których mieszają się ze sobą uczucia, skandale, a choćby zbrodnie. Niektóre z nich to wybuch gwałtownej namiętności, który ekspresowo gaśnie, inne przetrwały aż po grób. Nierzadko również kochankowie posiadają szansę skonsolidować się dopiero po śmierci. To fascynujące i niezwykłe romanse, sięgające od czasów starożytnych do współczesności.

Galerię namiętnych par tworzą tak różnorodne duety jak: wyjęci spod prawa Bonnie i Clyde, Henryk VIII i Anna Boleyn, Brigitte Bardot i Roger Vadim, Frida Kahlo i Diego Rivera oraz Marylin Monroe i Joe DiMaggio. Małżeństwo księcia Rainiera i Grace Kelly miało początek jak z bajki, lecz koniec był tragiczny, podobnie jak burzliwe małżeństwo Isadory Duncan i młodego poety Siergieja Jesienina. Czy Elżbieta II naprawdę była Żelazną Dziewicą? Jakie uczucie zniszczyło Oscara Wilde’a? Czy niewątpliwie brukowce zdradziły nam już wszystko o trójkącie, który budujeli Diana, Karol i Camilla Parker Bowles?

nad wyraz nam bliskie, polskie akcenty w książce to miłość Poli Negri i Rudolfa Valentino, a także tragiczne losy Romana Polańskiego i utrata ukochanej Sharon Tate.

Wszyscy ci, którzy oddali komuś serce, bez dwóch zdań z zapartym tchem będą śledzić losy innych zakochanych i – wyjątkowo w walentynki – przeczytają wspólnie ze swoją drugą połową niejeden rozdział. Znajdą tam inspirację, jak romantycznie wyrazić uczucie lub jak o nie walczyć za wszelką cenę. A to w dzisiejszych czasach lekcja nie do przecenienia.

O autorkach:

Megan Gressor i Kerry Cook to córki znanego australijskiego pisarza i filmowca Kennetha Cooka. Wspólnie napisały dwie antologie o znanych romansach – także tłumaczoną na mnóstwo języków książkę „Kochankowie wszech czasów”, która opisuje między innymi miłosne perypetie Fryderyka Chopina i George Sand, Johna Lennona i Yoko Ono, Kurta Cobaina i Courtney Love, Zeldy i Scotta Fitzgerald czy Elvisa Presleya i Priscilli. Megan Gressor pracowała jako pisarka, ilustratorka i wydawczyni w Londynie, Nowym Jorku i Sydney. Zilustrowała na dodatek ponad siedemdziesiąt książek dla dzieci. Zmarła w 2007 roku. Kerry Cook mieszka w Australii i pracuje jako scenarzystka filmowa.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.