Menu

Wybitni polscy odkrywcy i podróżnicy - Maria Pilich, Przemysław Pilich (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328709560 
  • Autor Maria Pilich, Przemysław Pilich 
  • Wydawnictwo Muza 
  • Ilość stron 416 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Dlaczego Józefa Kowalewskiego, wybitnego orientalistę, syberyjski lud Buriatów utożsamiał z Żywym Buddą? Jak silna pasja podróżowania kierowała Michaliną Isaakową, że prawdopodobnie jako pierwsza Polka dobrowolnie wyruszyła na samotną wyprawę do Ameryki Południowej, żeby łapać motyle? Julian Fałat, czy był jedynie wybitnym akwarelistą, czy także „nałogowym podróżnikiem", który w wyprawie niemal dookoła świata dotarł m.in. Do Hongkongu? Jak Leonidowi Telidze, dziś legendzie polskiego żeglarstwa, udało się opłynąć pod żaglami świat? Skąd wzięło się określenie „Skłodowska antropologii", które przypisała biografka Marii Czaplickiej, wybitnej znawczyni Syberii? Jaki wpływ na rozwój polarnictwa miały odkrycia Alfreda Jahna, jedynego Polaka, który poznał wszystkie kraje arktyczne? Ile zyskała światowa botanika dzięki Józefowi Warszewiczowi, który podróżując, odkrył kilkaset nieznanych wcześniej roślin tropikalnych? Kim był Bronisław Piłsudski, brat Józefa, etnograf, który zesłany na wyspę Sachalin badał kulturę Ajnów, zwanych kosmatymi ludźmi?
Książka przybliża sylwetki i dokonania 28 wybitnych polskich odkrywców i podróżników, którzy z odwagą i determinacją mierzyli się z przeciwnościami losu, by poznawać i badać nieznane części świata. Niektórzy z nich, mimo wybitnych dokonań, są w Polsce zapomniani. Warto poznać ich historie.

ISBN: 9788328709560
Kod paskowy: 9788328709560
Autorzy: Pilich Maria, Pilich Przemysław
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20177
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 416
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 16.6x24.8
Głębokość (mm): 33
Waga: 0.85
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.