Menu

Wybór pism estetycznych - Henryk Struve, Jolanta Sztachelska

Cechy produktu

  • ISBN 9788324214433 
  • Autor Henryk Struve 
  • Wydawnictwo Universitas 
  • Ilość stron 393 
  • Rok wydania 2010 

Opis

Henryk Struve – filozof i estetyk, jedna z najbarwniejszych postaci nauki polskiej II połowy XIX wieku, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, równocześnie wzięty krytyk sztuki i teatroman, dziś pamiętany jest z zasady jako przeciwnik Witkiewicza, szeroki przegrany w dyskusji na temat sztuki innowacyjnej.

Brak XX-wiecznych przedruków jego prac właściwie skazał go na zapomnienie. Nowy dobór studiów estetycznych, przygotowanyprzez Jolantę Sztachelską, w którym znalazły się m.in. Nieprzedrukowywane od XIX-wiecznych pierwodruków studia na temat estetyki i symboliki barw, roli brzydoty w sztuce czy perfekcyjne studium o charakterze Hamleta, a także – przypominane stosunkowo zwykle – analizy malarstwa Matejki i Gierymskiego, ma szansę przywrócić go naszej pamięci i być może po raz pierwszy pozwoli go przeczytać tak, jak na to zasługuje.


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.