Menu

Wybrana

Cechy produktu

  • ISBN 9788378290452 
  • Autor Rafał Kosowski 
  • Wydawnictwo Vocatio 
  • Ilość stron 360 
  • Rok wydania 2013 
  • Tematyka fantastyka i sci-fi 

Opis

Trzecia część trylogii "Dzień, w którym upadł Kanaan"Jerycho runęło, lecz fizyczne wyzwolenie nie przyniosło Rachabe wyzwolenia wewnętrznego. Była królowa, która straciła wszystko, co bliskie było jej sercu, i która w swej zapamiętałości stała się wyuzdaną świątynną nierządnicą, dzisiaj, gdy przebywa w obozie Izraela, dochodzi do wniosku, że nie zasługuje na miejsce wśród wybranego ludu.

Bóg wydaje się jej zbyt bezkompromisowy i wymagający, by niedawna ladacznica mogła znaleźć u Niego łaskę i nowe życie. Sama również nie jest w stanie wybaczyć sobie popełnionych w życiu błędów. Zmaga się z najważniejszym dla niej pytaniem: Jak Wszechmogący mógł dopuścić do śmierci jej dziecka w paszczy bożka Molecha?Tymczasem sojusz miast Kanaanu mobilizuje siły i w obliczu zagrożenia ze strony Izraela postanawia raz na za każdym razem rozwiązać kwestię zbuntowanego Gibeonu i jego sprzymierzeńców, którzy uparcie odmawiają przystąpienia do koalicji przeciwko wojskom ludu Jahwe.

Diaboliczny i nieokiełznany Murtekh - mściciel swojego brata Hetammu, przybywa z podjazdem na teren konfliktu, żeby dokonać swojej zemsty. Zbliża się dzień, gdy słońce zatrzyma się na nieboskłonie. Dzień, w którym upadnie Kanaan.Ostatnia część trylogii Rafała Kosowskiego to powieść o potędze łaski, która w obliczu bezmiernego zła i okrucieństwa, staje się dla człowieka jedynym światłem i ratunkiem.

Mimo otaczającego mroku działa ona także poza ludzkim pojmowaniem, bo Ten, który zna na wylot wszystkie serca, widzi sprawy inaczej niżeli jakikolwiek człowiek.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.