Menu

Wyjątkowi są wśród nas. Zbiór opowiadań z przesłaniami dla rodziców i dzieci - Maja Chmiel (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381191753 
  • Autor Maja Chmiel 
  • Wydawnictwo Psychoskok 

Opis

Z pozoru zwykła publikacja napisana z reguły dla dzieci i ku nim skierowana, choć nielekceważąca dorosłego czytelnika. Porusza niełatwy temat, pomimo swej banalności oraz formy. Autorka pisze już na wstępie: „To zbiór opowiadań o akceptacji i tolerancji, o szczególnieści, a także unikalności o „inności”, która każdego dnia wpisuje się w życie zwykłego człowieka...”

Tutaj problem tolerancji i akceptacji jest postrzegany poprzez pryzmat dziecięcej wyobraźni, a dzięki formie bajek, jakimi jest napisana książka, trochę prościej – zwłaszcza młodemu odbiorcy – zrozumieć zawirowania życia. Tutaj łzy wzruszenia mieszają się ze łzami szczęścia. Tutaj uśmiechamy się poznając cudacznych bohaterów, popadamy w zadumę, chwilę zastanowienia. Podziwiamy odwagę kilkuletniej Zuzi, czy zamkniętego w sobie Wojtusia. Nie dziwi nas niebieska gąsienica, gadający świerszcz, a choćby różowy jeż. Tutaj wszystko jest możliwe...

bardzości takiej „inności” nie należy się bać, do czego przekonuje nas autorka, ale wręcz przeciwnie, starać się poznać, zrozumieć. Stawić czoło wielu pytaniom zawartym w książce, tak banalnym, choć w rzeczywistości skomplikowanym. Pytaniom, na które czasami my sami nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.

„wyjątkowi są wśród nas" to zbiór opowiadań z przesłaniami dla rodziców i dzieci, dzięki którym, jak pisze Maja Chmiel: „… łatwiej będzie zrozumieć, a także przekazać i wytłumaczyć niewielkiemu jeszcze człowieczkowi ważne sprawy, wpajając tym samym wartości życia…"


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.