Menu

Wykonanie wyroku sądu administracyjnego

Cechy produktu

  • ISBN 9788381075725 
  • Ilość stron 336 
  • Rok wydania 2017 

Opis

W publikacji omówiono pokaźną z teoretycznego i funkcjonalnego punktu widzenia problematykę wykonalności wyroku sądu administracyjnego, wskazując pojęcie wykonalności wyroku oraz jego znaczenie. Przedstawiono także sposoby wykonania wyroku tego sądu jednocześnie w ujęciu dobrowolnym, jak i przymusowym i zaprezentowano międzynarodowe standardy wykonalności orzeczeń sądowych.

W monografii ukazano m.in.:
istotę sądownictwa administracyjnego i modele orzecznicze istniejące w wybranych państwach,
środki prawne służące wykonaniu wyroku sądu administracyjnego,
analizę konwencyjnych oraz unijnych kanonów wykonania wyroków sądowych.

Książka dedykowana jest najczęściej dla sędziów sądów administracyjnych i asystentów w tych sądach. Będzie cennym źródłem wiedzy dla praktyków specjalizujących się w postępowaniu przed sądami administracyjnymi, a także pracowników naukowych zajmujących się prawem i progresywnaniem administracyjnym.

(...) recenzowana monografi a dostarcza pogłębionej, uporządkowanej i stosownie udokumentowanej wiedzy na temat problemu wykonania wyroku sądu administracyjnego. Jest ona skutkiem rzetelnych studiów, w ramach których wykorzystano w szerokim zakresie obce źródła, a także obserwacje dotyczące funkcjonowania rodzimego prawa. Sformułowane przez Autorów tezy wnoszą sporo nowego do badań naukowych w dziedzinie prawa administracyjnego procesowego (...).
Prof. Dr hab. Zbigniew Kmieciak

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.