Menu

Wypracowania - A. Czechow "Utwory wybrane" - Praca zbiorowa

Cechy produktu

  • ISBN 9788379008018 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 26 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Wypracowania - A. Czechow „Utwory wybrane”Opisy wypracowań:Charakterystyka Oczumiełowa – „Kameleon”. Oczumiełow jest tytułowym bohaterem opowiadania autorstwa A. Czechowa pod tytułem „Kameleon”. Był człowiekiem zajmującym niskie stanowisko urzędnicze.

Był naczelnikiem policji. Jego motorem pracy nie była sprawiedliwość i odpowiedzialność, ale strach przed zwierzchnikami i lęk przed utratą pracy. Najlepszym dowodem na to była sytuacja z jubilerem, który został pogryziony przez psa.

Naczelnik obiecał odszkodowanie i pozytywne załatwienie sprawy, lecz gdy okazało się, iż pies należy do brata generała, policjant zmienił zdanie i za całe zdarzenie usiłował obwinić samego zainteresowanego, czyli jubilera.

Wypracowanie mieści 415 wyrazów.Charakterystyka Chriukina – „Kameleon”. Chriukin jest jednym z bohaterów opowiadania „Kameleon” autorstwa A. Czechowa. Jest on jubilerem, zwykłym obywatelem, który domaga się swych praw od przedstawiciela władzy, którym jest Oczumiełow.

ukazuje on naczelnikowi swoją sytuację, iż został pogryziony przez psa i żąda ukarania właściciela niebezpiecznego zwierzęcia. Naczelnik zobowiązuję się do wyjaśnienia całej sprawy i obiecuje nawet odszkodowanie.

Ale wszystko zmienia się, gdy pada pogłoska, iż ów pies może należeć do generała. Wypracowanie zawiera 370 wyrazów.Obraz progresywnania i psychiki bohaterów „Kameleon’, „Śmierć urzędnika”. Głównymi bohaterami opowiadań Czechowa są ludzie obejmujący urzędnicze stanowiska.

Oczumiełow występujący w „Kameleonie” jest naczelnikiem policji, natomiast Czerwiakow ze „Śmierci urzędnika” jest egzekutorem. Obu mężczyzn łączy paraliżujący strach przed zwierzchnikami i ich srogimi karami za niedopełnienie obowiązków bądź jakikolwiek sprzeciw.

Wypracowanie zawiera 660 wyrazów.Charakterystyka Czerwiakowa, „Śmierć urzędnika”. Wypracowanie stanowi charakterystykę głównego bohatera opowiadania A. Czechowa pod tytułem „Śmierć urzędnika”. Czerwiakow, bo tak się nazywał bohater był urzędnikiem państwowym, pełnił funkcję egzekutora.

Był on człowiekiem cichym, spokojnym. Człowiek ten miał niskie poczucie własnej wartości. Nie lubił się wychylać, ani zwracać na siebie uwagi. Wypracowanie gromadzi 331 wyrazów.Charakterystyka Brizżałowa, „Śmierć urzędnika”.

Generał Brizżałow jest jedną z postaci występujących w opowiadaniu Czechowa pod tytułem „Śmierć urzędnika”. Był to starszy człowiek na wysokim stanowisku. Swoją osobą wzbudzał strach i ogromny szacunek swoich podwładnych.

Nikt nie był w stanie mu się przeciwstawić, ani tym bardziej narazić na szwank jego opinii. Pewnego dnia niejaki Czerwiakow całkiem niechcący nakichał na niego w teatrze, co wbrew pozorom nie, nie rozgniewało generała.

Wypracowanie posiada 392 wyrazy.Charakterystyka Bielikowa, „Człowiek w futerale”. Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę Bielikowa, jednego z bohaterów występujących w opowiadaniu A. Czechowa pod tytułem „Człowiek w futerale”.

Był on nauczycielem Greki. Człowiek ten uwielbiał ład i porządek. Przesadnie dbał o zdrowie, unikał spotkań towarzyskich. Był samotnikiem, zamkniętym w swoim świecie. Niepokoiło go wszystko to, co jego zdaniem odbiegało od normy.

Na przykład kobietę na rowerze uważał za coś niemoralnego, sam widok takiej sytuacji był dla niego nie do zniesienia. Wypracowanie posiada 458 wyrazów.Priszybiejew – charakterystyka bohatera. Charakterystyka dotyczy tytułowego bohatera opowiadania autorstwa A.

Czechowa, kaprala Priszybiejewa. Bohater to starszy człowiek, od piętnastu lat mieszkający w jednej wiosce. Był emerytowanym żołnierzem. Był człowiekiem szanującym ład i porządek i w związku z tym próbował utrzymywać porządek w swej wsi.

Donosił na ludzi, stawiał im oskarżenia, prześladował ich za najdrobniejsze przewinienia. Dla niego liczyły się tylko regulaminy i bezkompromisowe przestrzeganie przepisów. Wypracowanie zawiera 417 wyrazów.Charakterystyka Szczukiny – A.

Czechow „Bezbronna istota”. Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę tytułowej bohaterki opowiadania A. Czechowa, Szczukiny. Była to starsza kobieta, która z poczucia niesprawiedliwości udaje się do rozmaitych urzędów w celu odzyskania zaległej części wynagrodzenia swojego chorującego męża.

Kobieta była w wielu miejscach, a ż trafiła do banku, w którym została potraktowana gorzej niż pies przybłęda. Wypracowanie mieści 494 wyrazy. Linia „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków.

Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole przeciętnej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a najczęściej 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np.

z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w solidnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako iż przedstawiają one najistotniej istotne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane przez nauczycieli języka polskiego albo wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także przystępny w serwisie www.wiedza24h.pl przy pomocy płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w sytuacji ebooka za cenę 4,90 zł dostajecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których znacznie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie również przygotować się do sprawdzianu.

niedługo mówiąc za cenę dwóch sms-ów otrzymujecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.