Menu

Wypracowania - Henryk Sienkiewicz "Potop"

Cechy produktu

  • ISBN 9788379008476 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 25 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Wypracowania - Henryk Sienkiewicz „Potop”Opisy wypracowań:Życie i twórczość Sienkiewicza. Opracowanie sprawdzianowe na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Kompendium mieści kalendarium z życia pisarza, a także omówienie i interpretację wybranych utworów Sienkiewicza.

Przygotuj się na sprawdzian z języka polskiego. Tekst zawiera 620 słow.Charakterystyka Bogusława Radziwiłła. Charakterystyka Bogusława Radziwiłła, postaci historycznej, występującej w powieści „Potop” H.

Sienkiewicza. Był on stryjecznym bratem Janusza i księciem. Był to człowiek pozornie dbający o interesy narodu. Wśród ludu chciał uchodzić za pokaźnego patriotę działającego dla dobra kraju. W rzeczywistości był osobą dwulicową i nadzwyczajnie grał swoją rolę.

najbardziej zależało mu na nim samym i jego prywatnych interesach. Wypracowanie zawiera 523 wyrazy.Charakterystyka Janusza Radziwiłła. Charakterystyka Janusza Radziwiłła, postaci historycznej, występującej w powieści „Potop” H.

Sienkiewicza. Janusz Radziwiłł był mężczyzną olbrzymiego wzrostu, postawnym i dumnym. Swym wyglądem wzbudzał postrach, lecz i szacunek. Jednak jego czyny świadczyły zupełnie coś innego. Człowiek ten uważał się za pokaźnego władcę, od którego zależą losy ojczyzny.

Był on człowiekiem wielce ambitnym, który w rzeczywistości był wielkim egoistą, bo martwił się tylko o siebie i swój dobrobyt. Wypracowanie zawiera 468 wyrazów.Charakterystyka Oleńki Billewiczówny. Wypracowanie jest charakterystyką Oleńki Billewiczówny, bohaterki występującej w powieści H.

Sienkiewicza pod tytułem „Potop”. Była piękną młodą dziewczyną. Osobą delikatną i wrażliwą, a przy tym nad wyraz dumną i honorową. Miała ogromne poczucie sprawiedliwości, ceniła sobie ludzi religijnych, odpowiedzialnych i patriotów.

Od pierwszego wejrzenia pokochała Andrzeja Kmicica, ale ubolewała nad jego zachowaniem i występkami. Pragnęła żeby się zmienił i wielokrotnie dawała mu szansę. Była cierpliwa i konsekwentna. Wypracowanie gromadzi 478 wyrazów.Charakterystyka Andrzeja Kmicica (sugestia I).

Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Andrzeja Kmicica, głównego bohatera powieści „Potop” autorstwa H. Sienkiewicza. Kmicic był przystojnym mężczyzną, podobał się każdej kobiecie.

Miał bystre i zawadiackie zarazem spojrzenie, które przyciągało damy. Był człowiekiem młodym, żywym i energicznym. Lubił dobą zabawę i życie towarzyskie. Jako przedstawiciel szlachty posiadał dużo wad, takich jak warcholstwo, pijaństwo, zuchwalstwo czy zbytnia pewność siebie.

Jednak był także perfekcyjnym rycerzem i człowiekiem honoru. Wypracowanie zawiera 506 wyrazów.Charakterystyka Andrzeja Kmicica (sugestia II). Jedną z trzech części Trylogii, której autorem jest Henryk Sienkiewicz, jest „ Potop”.

W utworze głównym tematyką są dzieje centralnej postaci dzieła, czyli Andrzeja Kmicica, bohatera uważanego za wzór rycerza w polskiej literaturze. Wypracowanie posiada 510 słów.kolekcja „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków.

Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a przede wszystkim 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np.

z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w potężnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako że przedstawiają one najmocniej wyraźne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane poprzez nauczycieli języka polskiego lub wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także dostępny w serwisie www.wiedza24h.pl za pomocą płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w przypadku ebooka za cenę 4,90 zł dostajecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których znacznie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie również przygotować się do sprawdzianu.

krótko mówiąc za cenę dwóch sms-ów dostajecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.