Menu

Wypracowania - Ignacy Krasicki "Utwory wybrane"

Cechy produktu

  • ISBN 9788379008162 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 22 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Wypracowania - Ignacy Krasicki „Utwory wybrane”Opisy wypracowań:„Myszeida” analiza dzieła. Poniższe wypracowanie stanowi analizę i omówienie dzieła Ignacego Krasickiego pod tytułem „Myszeida”. Ukazana społeczność myszy i szczurów do złudzenia przypomina ludzką, panuje władza, prowadzi się rozmowy dyplomatyczne a całość zbiorowości zostaje podzielona poprzez hierarchię.

Wypracowanie demonstruje wszystkie najważniejsze wątki. Całość posiada 310 słów.„Mikołaja Dośwadczyńskiego przypadki” - analiza lektury. Poniższe wypracowanie stanowi analizę i omówienie utworu Ignacego Krasickiego pod tytułem „Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki”.

Opisując utwór nie można pominąć danych o gatunku, jaki ukazuje to dzieło. Okazuje się bowiem, że jest to pierwsza Polska powieść nowożytna. W poniższym wypracowaniu omówiono wszystkie najważniejsze wątki.

Całość mieści 328 słowa.„Mikołaja Dośwadczyńskiego przypadki” - streszczenie. Wypracowanie zawiera krótką charakterystykę głównego bohatera, Mikołaja, jego rodziców, streszczenie utworu, przebieg losów bohatera.

Autor pokazuje przemianę wewnętrzną bohatera, która się w nim dokonuje w czasie pobytu na wyspie Pinu. Krasicki zawarł ponadto w utworze krytykę edukacji szlacheckiej. Wypracowanie mieści 462 wyrazy.„Monachomachia” - streszczenie.

Poniższe wypracowanie stanowi analizę i omówienie dzieła Ignacego Krasickiego pod tytułem „Monachomachia”. Utwór ten, jako gatunek stanowi poemat heroikomiczny, czyli połączenie poematu heroicznego i komicznego.

W poniższym wypracowaniu wytłumaczono ten termin, przeanalizowano dzieło poety i na tej podstawie udowodniono, że jest to poemat heroikomiczny. Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie posiada 320 słów.Bajki: „Szczur i kot”, „Ptaszki w klatce”, „Filozof” „Jagnie i wilcy”, „Dewotka”, „Malarze” – analiza.

W wypracowaniu dokonano omówienia bajek autorstwa Ignacego Krasickiego. Świat prezentowany w tych niedługich utworach przez poetę jest zdominowany poprzez przebiegłość i siłę, prawda i mądrość nieraz przegrywa walkę z głupotą.

Aby udowodnić to twierdzenie wystarczy przeanalizować tematykę najistotniej znanych bajek poety: „Szczur i kot”, „Ptaszki w klatce”, „Filozof” „Jagnie i wilcy”, „Dewotka”, „Malarze”. W poniższym wypracowaniu omówiono wszystkie wymienione powyżej utwory, wyjaśniono termin bajka, omówiono atrybuty twórczości poety.

Wypracowanie mieści 314 słów.„Hymn do miłości ojczyzny” analiza wiersza. Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza Ignacego Krasickiego pod tytułem „Hymn do miłości ojczyzny”.

Utwór powstał przed pierwszym rozbiorem polski, i natychmiast zyskał ogromną popularność rozsławiając tym samym twórczość poety. Autor wyraźnie akcentuje swe odczucia, występując z pozycji poety, którego kraj nie może w pełni radować się niepodległością.

Wypracowanie omawia całość utworu, tekst poparty jest cytatami. Wypracowanie zawiera 315 słów.„Hymn do miłości ojczyzny” interpretacja wiersza. Krasicki – interpretacja i analiza wiersza „Hymn do miłości ojczyzny”.

Jest to wiersz o charakterze patriotycznym, w którym podmiot liryczny nawołuje do walki w obronie ojczyzny, bo jest ona warta największych ofiar i poświęceń. Jest naszą matką, daje nam bezpieczeństwo i miłość.

Jednak bez walki, możemy ją utracić. Utwór jest wyrazem głębokiej miłości do ojczyzny. Wypracowanie gromadzi 305 wyrazów.kolekcja „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków.

Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole przeciętnej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a zwykle 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np.

z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w potężnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako iż przedstawiają one najbardziej znaczne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane przez nauczycieli języka polskiego lub wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także przystępny w serwisie www.wiedza24h.pl przy pomocy płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w przypadku ebooka za cenę 4,90 zł uzyskujecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których widocznie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie także przygotować się do sprawdzianu.

krótko mówiąc za cenę dwóch sms-ów dostajecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.