Menu

Wypracowania - J. I. Kraszewski "Stara baśń" - cz. II

Cechy produktu

  • ISBN 9788379008506 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 20 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Wypracowania - J. I. Kraszewski „Stara baśń” – cz. IIOpisy wypracowań:Charakterystyka Piastuna. Poniższe wypracowanie jest charakterystyką jednego z bohaterów powieści „Stara baśń” J. I. Kraszewskiego.

„Ze wszystkich kmieciów okolicy tej Piastun był najmniej zamożnym, a najszczególniej poważanym przez braci.” "Sam Piastun, żona jego Rzepica, znikome pacholę synaczek składały całą rodzinę. Czeladzi było niemało, a i ta niemal do niej się liczyć mogła, bo tak się z nią po staremu obchodzono, jakby do krwi i rodu należała”.

Był człowiekiem uznanym, godnym zaufania. To właśnie jego radzono się w wielu sprawach. Wypracowanie gromadzi 499 wyrazów.Charakterystyka Hengo. Wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką Henga, jednego z bohaterów „Starej baśni” autorstwa J.

I. Kraszewskiego. Hengo to konkretny, korzystnie zbudowany mężczyzna o rudych włosach i groźnym spojrzeniu. Jest człowiekiem podstępnym, potrafiącym zawsze dostosować się do zaistniałej sytuacji. Jest niemieckim kupcem, ale i szpiegiem na usługach ojca Brunhildy, niemieckiego księcia.

Wypracowanie gromadzi 459 wyrazów.Charakterystyka Brunhildy. Charakterystyka dotyczy Brunhildy, jednej z bohaterek powieści J. I. Kraszewskiego pod tytułem „Stara baśń” Jest ona żoną knezia Popiela, pogardliwe nazywanego Chwostkiem.

Ma dwóch synów, których nad wyraz kocha. Chcąc zapewnić im bezpieczeństwo posyła ich na wychowanie do swego ojca i dziadka chłopców, niemieckiego księcia. Dla nich jest w stanie zrobić wszystko. Jest idealną matką, jednak okrutną i bezwzględną władczynią, nienawidzącą swych poddanych.

Wypracowanie mieści 420 wyrazów.Charakterystyka Domana. Charakterystyka dotyczy Domana, jednego z bohaterów powieści J. I. Kraszewskiego zatytułowanej „Stara baśń”. Jest on zamożnym kmieciem, sąsiadem starego Wiszy, jego wiernym i oddanym przyjacielem.

Kocha go i szanuje jak własnego ojca. Kocha się w Dziwie, najurodziwszej córce Wisza. Jest człowiekiem upartym, wytrwałym, dzielnym i odważnym. Jest dodatkowo wrażliwym mężczyzną, przeżywa śmierć swej pierwszej żony, Mili.

Wypracowanie gromadzi 318 wyrazów.Charakterystyka Wisza. Charakterystyka dotyczy jednego z bohaterów powieści J. I. Kraszewskiego zatytułowanej „Stara baśń”. Wisz to dostojny starzec, patriarcha rodu, kultywujący tradycje i obyczaje słowiańskie, które wpaja z wielką miłością swoim dzieciom: Dziwie, Żywii, Ludkowi.

Jest mężem Jagi. Jest typem tradycjonalisty i konserwatystą, nie przepada za nowinkami. Kocha wolność i praworządność. Dlatego również staje w obronie kmiecych praw i swobód. Jednak ginie z rąk pachołków Popiela.

Wypracowanie gromadzi 416 wyrazów.Charakterystyka Dziwy. Wypracowanie stanowi charakterystykę Dziwy, bohaterki „Starej Baśni” J. I. Kraszewskiego. Była najmłodszą córką starego Wisza. Dziewczyną niezwykle piękną, wrażliwą i utalentowaną.

Bohaterka miała w dodatku niezwykły dar przepowiadania przyszłości. „Kto chciał wiedzieć przyszłość, jej pytał: pomyślała, popatrzyła, powiedziała”. Jej największym pragnieniem było służenie bogom do końca swego życia.

Wypracowanie gromadzi 402 wyrazy. Seria „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków. Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole przeciętnej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury.

Każdy ebook to minimum 5, a przeważnie 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np. Z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w konkretnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako iż przedstawiają one najistotniej wyraźne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane przez nauczycieli języka polskiego lub wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także przystępny w serwisie www.wiedza24h.pl przy pomocy płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w przypadku ebooka za cenę 4,90 zł uzyskujecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których pokaźnie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie także przygotować się do sprawdzianu.

krótko mówiąc za cenę dwóch sms-ów dostajecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.