Menu

Wypracowania - J. I. Kraszewski "Stara baśń - część I" - Praca zbiorowa

Cechy produktu

  • ISBN 9788379008490 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 21 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Wypracowania - J. I. Kraszewski „Stara baśń – część I”Opisy wypracowań:Charakterystyka Dobka. Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę jednego z bohaterów powieści J. I. Kraszewskiego „Stara baśń”.

Dobek był urodzonym dowódcą, walecznym i korzystnie zorganizowanym. Posiadał umiejętności strategiczne, cechował go spryt i jasność umysłu. Był renomowanym dowódcą, nikt nie odważył mu się sprzeciwiać. Był szybki i energiczny, dzielny i odważny.

Wypracowanie gromadzi 488 wyrazów.Charakterystyka Hengo. Wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką Henga, jednego z bohaterów „Starej baśni” autorstwa J. I. Kraszewskiego. Hengo to potężny, należycie zbudowany mężczyzna o rudych włosach i groźnym spojrzeniu.

Jest człowiekiem podstępnym, potrafiącym za każdym razem przypasować się do zaistniałej sytuacji. Jest niemieckim kupcem, ale i szpiegiem na usługach ojca Brunhildy, niemieckiego księcia. Wypracowanie zawiera 459 wyrazów.Charakterystyka Jagi.

Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę Jagi, będącej jedną z bohaterek powieści „Stara baśń” J. I. Kraszewskiego. Jest żoną kmieci Wisza i matką licznej rodziny. Jest wyśmienitą gospodynią, zaradną, pracowitą i odpowiedzialną.

Jest korzystną i troskliwą matką. Swoje rodzicielskie uczucia przelewa ponadto na Sambora, parobka, będącego u niej na służbie. Z wielkim żalem żegna chłopaka, gdy Wisz postanawia oddać go na służbę do Chwosta.

Jest korzystną, całkowitą godności i dumy kobietą. Wypracowanie mieści 326 wyrazów.Charakterystyka Miłosza. Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę Miłosza. Jest on jednym z bohaterów powieści J. I. Kraszewskiego „Stara baśń”.

Miłosz jest postacią epizodyczną. Jest on przykładem ojca tragicznego. Jego synowie zostają w okrutny sposób potraktowani przez Chwosta, jeden został bezwzględnie zamordowany, a drugi oślepiony. Rozżalony starzec nie widzi przyszłości dla siebie, skamieniały z żalu i rozpaczy nie szuka choćby zemsty.

Wypracowanie posiada 520 wyrazów.Charakterystyka Jaruhy. Wypracowanie jest charakterystyką Jaruhy, jednej z bohaterek „Starej Baśni” J. I. Kraszewskiego. Jest to "stara baba, o kiju, z garnuszkiem na sznurku u pasa, z torbą na plecach, w płachcie na głowie." Jest wiedźmą, ma dar widzenia i przepowiadania wydarzeń.

Potrafi leczyć ziołami, doskonale zna ich atrybuty. Wędruje po świecie, dzięki czemu niemało wie o ludziach i krainach. Nie jest złą kobietą. Pomaga ludziom, leczy ich i ich zwierzęta za strawę i napitek.

Wypracowanie posiada 411 wyrazów.Charakterystyka Popiela / Chwostka. Charakterystyka dotyczy Popiela, jednego z bohaterów utworu „Stara baśń” autorstwa J. I. Kraszewskiego. Popiel pochodzi z rodu Leszków.

Jest władcą Polan, jednak niegodnym swojego stanowiska. Za sprawą swej żony Brunhildy, dopuszcza się wielu makabrycznych zbrodni. Morduje swoich krewnych i z wielką satysfakcją patrzy na śmierć swych ludzi, którzy zabijają się wzajemnie, będąc pod wpływem zatrutego miodu.

Jest człowiekiem okrutnym i bezwzględnym. Chełpi się swoją władzę i potrafi ją wykorzystywać do swoich prywatnych celów. Wypracowanie zawiera 413 wyrazów. Linia „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków.

Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a typowo 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np.

z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w solidnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako iż przedstawiają one najmocniej istotne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane przez nauczycieli języka polskiego albo wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także dostępny w serwisie www.wiedza24h.pl za pomocą płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w sytuacji ebooka za cenę 4,90 zł uzyskujecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których znacznie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie też przygotować się do sprawdzianu.

krótko mówiąc za cenę dwóch sms-ów dostajecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.