Menu

Wypracowania Jan Kochanowski - utwory wybrane

Cechy produktu

  • ISBN 9788363548773 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 24 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Wypracowania Jan Kochanowski - utwory wybraneOpisy wypracowań:Charaktery„Psałterz Dawidów” analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie zawiera omówienie wartości i treści „Psałterzów Dawidowych” Jana Kochanowskiego.

Należy zaznaczyć, że poeta dokonał przekładu istniejących już treści jego autorstwo zostało jednak lubiane dzięki specyficznemu wkładowi własnemu. To nie dosłowne tłumaczenie lecz jedyny w swym typu utwór w który twórca wlał cały swój kunszt poetycki.

W wypracowaniu wyznaczono wszystkie właściwości świadczące o wyjątkowości dzieła. Całość zawiera 321 słów.Fraszki: „Do Mikołaja Firleja”, „O kapelanie”, „Na Nabożną”, „O żywicie ludzkim”, „Do gór i do lasów”. Poniższe wypracowanie posiada analizę i omówienie fraszek Jana Kochanowskiego.

Te krótkie utwory analizowane jako całościowy zbiór oddają filozofię i światopogląd poety. Jak sam Kochanowski stwierdził bowiem to w nich znajduje się zwierciadło jego tajemnic, doznać i losów mimo, iż są nieprzystępne do odgadnięcia.

W tekście odwołano się do następujących utworów: „Do Mikołaja Firleja”, „O kapelanie”, „Na Nabożną”, „O żywicie ludzkim”, „Do gór i do lasów”. Wyjaśniono też termin fraszka, a także podano jego podział.

Całość poparta cytatami zawiera 528 słowa.Fraszki: „Na dom w Czarnolesie” i „O doktorze Hiszpanie”. Poniższe wypracowanie zawiera analizy i interpretacje dwóch fraszek autorstwa Jana Kochanowskiego „Na dom w Czarnolesie” i „O doktorze Hiszpanie”.

Pierwsza wyraża refleksje na temat dotychczasowego życia podmiotu lirycznego, druga ukazuje całkowitą ironii scenkę obyczajową. W tekście każdy utwór omówiono z osobna, wyodrębniono pochodzenie gatunku fraszka.

Wypracowanie zawiera 254 słów.Fraszki: „Na lipę” i „Na zdrowie”. Poniższe wypracowanie zawiera analizy i interpretacje dwóch fraszek autorstwa Jana Kochanowskiego „Na lipę” i „Na zdrowie”. Obydwa utwory stanowią pochwałę najważniejszych wartości w życiu poety: poszukiwania harmonii i szczęścia w świecie natury, a także zdrowia.

W tekście każdy utwór omówiono z osobna, wyznaczono pochodzenie gatunku fraszka. Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie gromadzi 295 słów.Utwory patriotyczne Kochanowskiego. Poniższe wypracowanie przedstawia utwory o tematyce patriotycznej autorstwa Jana Kochanowskiego.

Poeta zatroskany losami ojczyzny wyrażał swe poglądy, skargi i spostrzeżenia w poszczególnych dziełach. W wypracowaniu omówiono: fraszkę „ Na sokalskie mogiły”, Pieśń V „O spustoszeniu Podola”, Pieśń XII, „Odprawę posłów greckich”.

Całość poparta jest cytatami pochodzącymi bezpośrednio z treści utworu. Tekst może jeszcze posłużyć jako osobne analizy i omówienia poszczególnych utworów, wypracowanie gromadzi 440 słów.„Odprawa posłów greckich” – kompozycja.

Poniższe wypracowanie stanowi omówienie i analizę kompilacji „Odprawy posłów greckich” Jana Kochanowskiego. Należy zaznaczyć, iż to pierwsza polska tragedia humanistyczna utrzymana w konwencji tragedii greckiej.

Analiza utworu jasno pozwala wyłonić wszystkie cechy potwierdzające konwencjonalność dzieła a także odstępstwa od klasycznych zasad, które zastosował autor. W wypracowaniu wskazano wszystkie atrybuty potwierdzajże klasyczność utworu a także odstępstwa od reguł.

Całość posiada 355 słów.„Odprawa posłów greckich„– analiza. Poniższe wypracowanie mieści omówienie tematyki „Odprawy posłów greckich” autorstwa Jana Kochanowskiego. Ta pierwsza polska tragedia humanistyczna utrzymana w konwencji tragedii greckiej odwołuje się do mitu trojańskiego.

Analizując utwór należy jednak wykazać jego alegoryczność. Pod płaszczem starożytnych realiów Kochanowski ukrył bowiem znaczne przesłanie i odwołanie do sytuacji współczesnych mu czasów. Wypracowanie posiada 406 słów."O żywocie ludzkim" – interpretacja.

Wypracowanie dotyczące utworu Jana Kochanowskiego pt. ”O żywocie ludzkim”. Interpretacja wiersza przedstawia teorie filozoficzne podmiotu lirycznego. Utwór mówi o ludzkiej egzystencji niemającej wartości.

Tekst posiada 308 słów.seria „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków. Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole przeciętnej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury.

Każdy ebook to minimum 5, a przede wszystkim 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np. Z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w mocnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako iż przedstawiają one najszczególniej pokaźne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane przez nauczycieli języka polskiego albo wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także przystępny w serwisie www.wiedza24h.pl przy pomocy płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w sytuacji ebooka za cenę 4,90 zł uzyskujecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których wyraźnie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie także przygotować się do sprawdzianu.

krótko mówiąc za cenę dwóch sms-ów otrzymujecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.