Menu

Wypracowania - Julian Tuwim "Wybór wierszy"

Cechy produktu

  • ISBN 9788379008124 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 23 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Wypracowania - Julian Tuwim „dobór wierszy”Opisy wypracowań:„Do prostego człowieka” analiza i interpretacja wiersza. Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza Juliana Tuwima pod tytułem „Do prostego człowieka”.

Podmiot liryczny możemy utożsamiać z samym autorem, to on bowiem w słowach pełnych sympatii zwraca się do tytułowego adresata. Utwór składa się z dwóch części pierwsza przedstawia fikcyjne przyczyny i skutki wojny, druga stanowiąc apel prezentuje prostemu człowiekowi jej prawdziwe powody.

Wypracowanie omawia całość utworu, wskazano znaczenie tytułu. Całość poparta jest cytatami, wytłumaczono budowę wiersza oraz środki artystyczne zastosowane poprzez autora. Wypracowanie posiada 357 słów.„Mieszkańcy” analiza i interpretacja wiersza.

Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza Juliana Tuwima pod trułem „Mieszkańcy”. W utworze opisany został dzień życia drobnomieszczan, obraz ten posłużył autorowi do wyrażenie otwartej krytyki tej warstwy społecznej.

W wypracowaniu omówiono całość wiersza, wyznaczono budowę utworu, a także środki artystyczne zastosowane poprzez autora. Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie posiada 335 słów.„Rzecz Czarnoleska” analiza i interpretacja wiersza.

Wypracowanie gromadzi analizę i interpretację wiersza „Rzecz Czarnoleska” autorstwa Juliana Tuwima. Utwór stanowi prezentację modelu poezji,, a także podkreślenie wartości konwencjonalnych w twórczości Jana Kochanowskiego.

W tekście wyszczególniono znaczenie tytułu i stanowisko pozostawione przez autora. Omówiono budowę wiersza i zaimplementowane w nim środki artystyczne. Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie mieści 325 słów.„Pogrzeb prezydenta Narutowicza” analiza i interpretacja.

Poniższe wypracowanie zawiera analizę i interpretację wiersza autorstwa Juliana Tuwima pod tytułem „Pogrzeb prezydenta Narutowicza”. Należy zaznaczyć, że utwór ten ma wyraźny kontekst historyczny. Autor będąc poruszony zamachem na prezydenta napisał wiersz w którym oskarża zabójców.

Wypracowanie omawia całość utworu, wyodrębniono znaczenie tytułu. Całość poparta jest cytatami, wytłumaczono budowę wiersza i środki artystyczne zastosowane poprzez autora. Wypracowanie gromadzi 309 słów.„Do krytyków” analiza i interpretacja.

Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza autorstwa Juliana Tuwima pod tytułem „Do krytyków”. Podmiot liryczny w utworze to sam poeta, który ukazuje tytułowym adresatom nową koncepcję modelu poezji i poety.

Wypracowanie omawia całość utworu, wskazano znaczenie tytułu. Całość poparta jest cytatami, wytłumaczono budowę wiersza i środki artystyczne zastosowane przez autora. Wypracowanie zawiera 326 słów.„Prośba o piosenkę” analiza i interpretacja.

Poniższe wypracowanie posiada gotową analizę i interpretację wiersza Juliana Tuwima „Prośba o piosenkę”. Utwór prezentuje przemianę światopoglądu poety, który odchodzi od opisywania biologizmu i witalizmu na rzecz nowej koncepcji poezji.

Wypracowanie omawia całość utworu, wyodrębniono znaczenie tytułu. Całość poparta jest cytatami, wytłumaczono budowę wiersza i środki artystyczne zastosowane poprzez autora. Wypracowanie zawiera 308 słów.„Życie” analiza i interpretacja.

Wypracowanie gotową analizę i interpretację wiersza „Życie” autorstwa Juliana Tuwima. Utwór ten składa się z sześciu wersów praktycznie pozbawionych środków stylistycznych. Tuwim wyraża niepojętą radość życia w aspekcie jedynie biologicznym.

W tekście omówiono wszystkie najważniejsze wątki, wyszczególniono stanowisko poety. Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie posiada 305 słów.„Wiosna” analiza i interpretacja. Wypracowanie zawiera analizę i interpretację wiersza „Wiosna” autorstwa Juliana Tuwima.

Tematyka wiersza realizowała założenia grupy Skamander, szokując czytelnika brutalnymi opisami biologizmu. Poniższe wypracowanie omawia całość utworu. Wyznaczono budowę wiersza oraz środki artystyczne użyte przez autora.

Wyjaśniono znaczenie tytułu i podtytułu. Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie gromadzi 364 słów.kolekcja „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków.

Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole przeciętnej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a przede wszystkim 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np.

z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w potężnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako że przedstawiają one najbardziej istotne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane przez nauczycieli języka polskiego albo wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także przystępny w serwisie www.wiedza24h.pl za pomocą płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w przypadku ebooka za cenę 4,90 zł dostajecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których wyraźnie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie także przygotować się do sprawdzianu.

niedługo mówiąc za cenę dwóch sms-ów uzyskujecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.