Menu

Wypracowania - Krzysztof Kamil Baczyński "Wybór wierszy"

Cechy produktu

  • ISBN 9788363548643 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 17 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Opisy wypracowań:Życiorys K.K. Baczyńskiego. Wypracowanie mieści najważniejsze informacje odnośnie życiorysu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jeden z najznakomitszych poetów polskich od lat młodości mierzył się z obliczem wojny.

Zaangażowany w walkę konspiracyjną zginął ostatecznie w Powstaniu Warszawskim. Teksty gromadzi 351 słów.„Z głową na karabinie”- analiza utworu. Poniższe wypracowanie stanowi analizę wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pod tytułem „Z głową na karabinie”.

Utwór powstał w roku 1943, znajdujemy w nim stan świadomości pokolenia apokalipsy spełnionej. Najgorsze obrazy stały się bowiem namacalną rzeczywistością w której żył poeta. Wypracowanie posiada interpretację, wyszczególnionie symbolicznej wymowy i kontekstów.

Całość poparta cytatami mieści 301 słów.„Historia”- analiza utworu. Poniższe wypracowanie stanowi analizę wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pod tytułem „Historia”. Całość utworu pozwala odczytać wyraźny katastrofizm i głęboką myśl, iż historia zatacza koła.

Zło i śmierć powracają ponownie. Wypracowanie gromadzi interpretację, wskazanie symbolicznej wymowy i kontekstów. Całość poparta cytatami posiada 308 słów.„Sur le pont D^Avignon” „Biała magia” - analizy.

Poniższy tekst posiada analizy i interpretacje dwóch utworów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Sur le pont D^Avignon” i „Biała magia”. Choć powstały one w czasach wojny nie ukazują tejże tematyki. Stanowią bowiem swoistą ucieczkę poety od okrutnych realiów ówczesnych czasów.

Wypracowanie dokładnie omawia obydwa utwory, wyszczególniona jest ich budowa oraz użyte przez autora środki artystyczne. Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie posiada 444 słów.Baczyński, poeta Apokalipsy spełnionej.

Wypracowanie przybliża tematykę twórczości poety. Baczyński jest reprezentantem pokolenia Kolumbów, czyli młodych ludzi, którym przyszło żyć i wytwarzać w czasie wojny. Jego poezja przepełniona jest tragizmem i smutkiem.

Jest też wołaniem o wolność ojczyzny. Wiersze Baczyńskiego, choć smutne, są wyrazem wielkiego patriotyzmu i miłości do ojczyzny. W swoich utworach ukazuje młodzież walczącą. Wypracowanie mieści 409 wyrazów.linia „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków.

Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a z zasady 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np.

z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w solidnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako iż przedstawiają one najszczególniej pokaźne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane przez nauczycieli języka polskiego lub wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także przystępny w serwisie www.wiedza24h.pl przy pomocy płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w przypadku ebooka za cenę 4,90 zł otrzymujecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których widocznie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie też przygotować się do sprawdzianu.

krótko mówiąc za cenę dwóch sms-ów otrzymujecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.