Menu

Wypracowania - Leopold Staff "Wybór wierszy - Część I"

Cechy produktu

  • ISBN 9788379008407 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 17 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Wypracowania - Leopold Staff „wybór wierszy - Część I”Opisy wypracowań:„Wysokie drzewa” analiza i interpretacja wiersza. Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza Leopolda Staffa „Wysokie drzewa”.

Podmiotem lirycznym jest sam poeta, który oszałamia się wybranym elementem natury. Wewnętrzne przeżywanie przepiękna przyrody powoduje, że autor odczuwa przyjemny spokój i wolność. Wypracowanie omawia całość utworu, wyrózniono budowę wiersza, a także środki artystyczne zaimplementowane przez autora.

Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie mieści 343 słów.„Do Muzy” analiza i interpretacja wiersza. Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza Leopolda Staffa „Do Muzy”. Podmiotem lirycznym w utworze jest sam poeta, który naśladując starożytna kulturę odwołuje się do tytułowej muzy poszukując natchnienia.

Wypracowanie omawia całość utworu, wyodrębniono znaczenie tytułu. Całość poparta jest cytatami, wytłumaczono budowę wiersza oraz środki artystyczne zastosowane przez autora. Wypracowanie mieści 305 słów.„Ars poetica” analiza i interpretacja wiersza.

Wypracowanie zawiera analizę i interpretację wiersza „Ars poetica” autorstwa Leopolda Staffa. Można stwierdzić, iż wiersz stanowi poetycki manifest, sam tytuł bowiem w dosłownym znaczeniu oznacza sztuka poetycka, rozumiana, jako zbiór zasad i reguł posiadających wpływ na kształt teksów literackich.

Poniższe wypracowanie omawia całość utworu. Wyjaśniono znaczenie tytułu, wyszczególniono budowę wiersza oraz środki artystyczne użyte poprzez autora, całość poparta jest cytatami. Wypracowanie mieści 305 słów.„Sonet szalony” analiza i interpretacja wiersza.

Poniższe wypracowanie stanowi analizę i interpretację wiersza Leopolda Staffa „Sonet szalony”. Utwór znajduje się w tomiku „Ptakom niebieski” rozpoczynającym nowy okres w twórczości poety. Autor odrzuca dotychczasową melancholię i smutek na rzecz głoszenia radości.

Wpływ na tę przemianę miała fascynacja Staffa twórczością francuza Paula Verlaine'a. Wypracowanie omawia całość utworu. Wyznaczone jest stanowisko pozostawione przez poetę. Omówiono budowę wiersza i środki artystyczne użyte przez autora, całość poparta jest cytatami.

Wypracowanie zawiera 310 słów.„Deszcz jesienny” analiza i interpretacja wiersza. Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretacje wiersza „Deszcz jesienny” Leopolda Staffa. Utwór specyficzną budowę, gromadzi się bowiem w trzech częściach oddzielonych powtarzającym się refrenem.

Całość realizowana jest przez impresjonizm oraz symbolizm standardowy dla epoki Młodej Polski. Wypracowanie omawia całość utworu. Wyjaśnione jest znaczenie tytułu, poszczególne symbole i wszystkie wątki poruszone poprzez autora.

Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie posiada 371 słów.seria „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków. Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole przeciętnej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury.

Każdy ebook to minimum 5, a z reguły 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np. Z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w konkretnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako iż przedstawiają one najbardziej znaczne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane przez nauczycieli języka polskiego lub wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także dostępny w serwisie www.wiedza24h.pl za pomocą płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w przypadku ebooka za cenę 4,90 zł uzyskujecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których wyraźnie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie również przygotować się do sprawdzianu.

niedługo mówiąc za cenę dwóch sms-ów otrzymujecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.