Menu

Wypracowania - Leopold Staff "Wybór wierszy - Część II" - Praca zbiorowa

Cechy produktu

  • ISBN 9788379008414 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 20 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Wypracowania - Leopold Staff „dobór wierszy - Część II”Opisy wypracowań:„Przedśpiew” analiza i interpretacja wiersza. Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza „Przedśpiew” Leopolda Staffa.

Utwór ten stanowi manifest poetycki reprezentujący programowe założenia autora. Podmiot liryczny to sam poeta, który cechuje założenia swojej twórczości. Wypracowanie starannie omawia całość utworu, wyznaczono przesłanie pozostawione przez autora, omówiono budowę wiersza i zastosowane w nim środki artystyczne.

Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie posiada 310 słów.„Curriculum vitae” analiza i interpretacja wiersza. Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza Leopolda Staffa „Curriculum vitae”.

Tytuł w dosłownym znaczeniu oznacza życiorys. Autor przedstawił bowiem w utworze cykl własnego dojrzewania do bycia poetą. Wypracowanie omawia całość utworu, wyrózniono znaczenie tytułu. Całość poparta jest cytatami, wytłumaczono budowę wiersza oraz środki artystyczne zastosowane przez autora.

Wypracowanie zawiera 314 słów.„Kowal” analiza i interpretacja wiersza. Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację sonetu „Kowal” Leopolda Staffa. Autor wywyższa w nim aktywność fizyczną, siłę oraz hart ducha.

Jak kowal „wykuwa” swe serce. Dokonując analizy utworu należy stwierdzić,demonstruje ona koncepcje filozoficzne Fryderyka Nietzschego. Wypracowanie omawia całość wiersza, wyszczególniono znaczenie tytułu. Całość poparta jest cytatami, wytłumaczono budowę utworu oraz środki artystyczne zastosowane przez autora.

Wypracowanie mieści 355 słów.„O miłości wroga” analiza i interpretacja wiersza. Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza Leopolda Staffa „O miłości wroga”. Tytuł utworu nawołuje do słów Chrystusa, prezentując na czym polega istota bezwarunkowej miłości.

Staff zaprezentował dojrzałość religijną wzorowaną na filozofii św. Franciszka. Wypracowanie omawia całość utworu, wyszczególniono znaczenie tytułu. Całość poparta jest cytatami, wytłumaczono budowę wiersza oraz środki artystyczne zaimplementowane poprzez autora.

Wypracowanie zawiera 305 słów.„Deszcz jesienny” analiza i interpretacja wiersza. Interpretacja wiersza polskiego poety Leopolda Staffa pt. „Deszcz jesienny”. Wypracowanie poza treścią utworu, analizuje na dodatek budowę.

Opracowanie gromadzi cytaty z wiersza. Praca liczy 528 wyrazów.Człowiek i dzieło człowieka w twórczości Staffa. Leopold Staff studiował prawo, filozofię i romanistykę. Działał w kółku literackim. Zetknął się z pismami Nietzchego, co odbiło się poważnym echem na ukształtowanie jego postawy jako młodego poety.

Jego debiutem był tom „Sny o potędze”, który jest głęboko zakorzeniony w modernizmie, jednak tu odczuwa młodopolskie uczucia znużenia, niemożności, melancholii, oraz rozczarowania. Wytworem jego poezji są postacie silne i dumne ( Nitzche).

Wypracowanie gromadzi 300 słów.linia „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków. Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole przeciętnej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury.

Każdy ebook to minimum 5, a najczęściej 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np. Z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w konkretnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako że przedstawiają one najistotniej znaczne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane przez nauczycieli języka polskiego albo wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także przystępny w serwisie www.wiedza24h.pl przy pomocy płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w przypadku ebooka za cenę 4,90 zł uzyskujecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których widocznie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie też przygotować się do sprawdzianu.

krótko mówiąc za cenę dwóch sms-ów dostajecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.