Menu

Wypracowania - Motyw cierpienia

Cechy produktu

  • ISBN 9788379008643 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 21 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Wypracowania - Motyw cierpienia „Na przykładzie wybranych utworów literackich”Opisy wypracowań:Motyw Cierpienia w micie o Prometeuszu. Wypracowanie stanowi szczegółową analizę i interpretacje mitu greckiego o Prometeuszu.

Na jego podstawie omówiony zostaje motyw cierpienia zawarty w literaturze. Wypracowanie posiada 351 słów.Charakterystyka Rosjanina. Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę Kurtza, jednego z bohaterów książki J.

Conrada pod tytułem „Jądro ciemności”. „Chłopięca twarz bez zarostu o wyjątkowo jasnej cerze, rysy bynajmniej nie wybitne, łuszczący się nos, minimalne niebieskie oczka; a na tej szczerej fizjonomii śmiech i posępność goniące się nawzajem jak blaski i cienie po równinie zamiatanej przez wicher.

Twarz jego była podobna do jesiennego nieba, chmurna i rozjaśniona na przemian”. Miał na sobie odzież z brązowego płótna, które całe obszyte było różnokolorowymi łatami. Był to niezwykle barwy i wesoły strój, który przypominał kolorowego klauna.

Wypracowanie mieści 506 wyrazów.„Cierpienia młodego Wertera” Goethe. Opracowanie tyczy się utworu Goethego pt. ”Cierpienia młodego Wertera”. Wypracowanie analizuje uczucia, jakie wywołało u głównego bohatera spotkanie z Lotą.

Uczucia, które dominuje jego świat stając się przyczyna cierpienia. Jest to interpretacja fragmentu książki, która mieści także analizę budowy tekstu. Wypracowanie posiada 346 słów.Zmagania człowieka cierpieniem na podstawie Trenów Jana Kochanowskiego.

Rozpacz i ból po śmierci, jaką wyraża podmiot dotyczy zejścia ze świta jego ukochanej córki Urszuli, stanowi to nowość i swojego typu akt odwagi pisarskiej. Wcześniej żałobne elegie pisane były dla wspominania i opłakiwania sławnych i możnych - od których pisania Kochanowski wcale nie stronił.

Tym razem poeta zadedykował swoje dzieło niedużemu dziecku. Tragedia tak niezwykle go dotknęła, los odebrał mu zaledwie trzydziestomiesięczną córkę, krótko potem zmarła druga córeczka Hania. W Trenach zwykle poeta ubolewa nad utratą Urszulki, to jej wystawia poetycki pomnik składający się z XIX utworów, w których można odnieść wrażenia, że zamiast słów toczą się łzy i słychać jest szloch poety przeplatany skargami, lamentami a choćby bluźnierstwami.

Wypracowanie mieści 1320 słów.Motyw cierpienia w „Medalionach” Zofii Nałkowskiej. Wypracowanie omawia tematykę Medalionów Zofii Nałkowskiej demonstrując motyw cierpienia zawarty w literaturze. W pracy przytoczone zostają mocne przykłady dokładnie obrazujące wykonywany temat.

Wypracowanie mieści 412.Wypracowanie „Inny świat” G. Herling Grudziński: Cierpienie w łagrach. Wypracowanie „Inny świat” G. Herling Grudziński: Problematyka bólu i cierpienia. Wypracowanie omawia problematykę społeczno – egzystencjalna w realiach sowieckich obozów pracy – łagrach.

Analiza dokonana jest na podstawie lektury „Inny świat” Gustawa Herlinga Grudzińskiego. Wypracowanie zawiera 434 słowa.seria „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków.

Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a w głównej mierze 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np.

z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w potężnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako że przedstawiają one najmocniej wyraźne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane przez nauczycieli języka polskiego lub wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także przystępny w serwisie www.wiedza24h.pl za pomocą płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w przypadku ebooka za cenę 4,90 zł dostajecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których pokaźnie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie też przygotować się do sprawdzianu.

krótko mówiąc za cenę dwóch sms-ów dostajecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.