Menu

Wypracowania - Motyw matki

Cechy produktu

  • ISBN 9788379008681 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 18 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Wypracowania - Motyw matki. Na podstawie wybranych utworów literackich.Opisy wypracowań:Obraz matki w noweli Konopnickiej „Dym”. „Dym” Marii Konopnickiej to opowieść o bezwarunkowej miłości matki i syna.

Autorka przedstawia wzajemny szacunek i wsparcie głównych bohaterów – matki, wdowy i jej jedynego syna Marcysia. Poświęcają sobie cała uwagę, wspierają się. Wypracowanie gromadzi 464 wyrazy.Motyw matki w Przedwiośniu, Żeromskiego.

Poniższe wypracowanie omawia motyw matki zawarty w powieści Żeromskiego. Jej postać odegrała znaczący wpływ na życie głównego bohatera. Jako matka stanowi bez dwóch zdań obraz nieszablonowy. Opisy poparte zostały cytatami pochodzącymi bezpośrednio z tekstu lektury.

Wypracowanie zawiera 386 słowa.Wypracowanie - porównanie matek z: „Przedwiośnie” Żeromskiego i „Dym” Konopnickiej. Wypracowanie omawia motyw matki zawarty w literaturze poprzez zestawienie ze sobą dwóch utworów: „ Przedwiośnia” Żeromskiego i noweli „Dym” Konopnickiej.

Omówione przykłady matek mogą również stanowić ich osobne charakterystyki. Wypracowanie zawiera 421 słów.Charakterystyka matki Antka – B. Prus. Wypracowanie dotyczy matki Antka, tytułowego bohatera noweli B.

Prusa. Była ona prostą kobietą, która wraz z mężem i trójką dzieci mieszkała na wsi. Zajmowała się pracą w gospodarstwie i na polu. Od najmłodszych lat uczyła dzieci zamiłowania do pracy, samodzielności i odpowiedzialności.

Jednak po śmierci męża musiała przejąć o jego obowiązki, co równało się z jeszcze pokaźniejszą ilością pracy. Wypracowanie zawiera 703 wyrazy.Staber mater Delorsa – motyw stałej matki boleściwej. Stała matka boleściwa, czyli Staber mater Delorsa to jeden z najważniejszych i nieprzemijalnych motywów literackich.

Należy powiedzieć, że topos czerpie swe korzenie z Nowego Testamentu, to Maryja bowiem uosabia w sobie właściwości wszelkich cierpiących matek, które cierpią wraz ze swoimi dziećmi. W poniższym wypracowaniu wykorzystano następujące przykłady: „Nowy Testament”, „Lament Świętokrzyski”, „Balladynę” Juliusza Słowackiego, III cześć "Dziadów", scena VIII - Adama Mickiewicza, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, "Dym" Mari Konopnickiej.

Wypracowanie zawiera 709 słów.seria „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków. Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury.

Każdy ebook to minimum 5, a z zasady 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np. Z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w solidnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako iż przedstawiają one najmocniej istotne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane poprzez nauczycieli języka polskiego albo wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także dostępny w serwisie www.wiedza24h.pl przy pomocy płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w przypadku ebooka za cenę 4,90 zł dostajecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których znacznie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie również przygotować się do sprawdzianu.

niedługo mówiąc za cenę dwóch sms-ów otrzymujecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.