Menu

Wypracowania - Motyw wojny - Praca zbiorowa

Cechy produktu

  • ISBN 9788379008735 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 22 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Wypracowania - Motyw wojny. Na przykładzie wybranych utworów literackich.Opisy wypracowań:II wojna światowa w „Inny świat” i „Medaliony”. Poniższe wypracowanie dokładnie omawia problematykę ludzkiego życia w trakcie II wojny światowej.

Dla realizacji tematu wykorzystano następujące lektury: G. Herling - Grudziński „Inny świat”, Z. Nałkowska „Medaliony”, Borowski „Opowiadania”. Całość może również stanowić oddzielne analizy i omówienia poszczególnych utworów.

Wypracowanie gromadzi 630 słów.„Monachomachia”– prawdziwa wojna, wojna na niby? Wypracowanie na temat "wojny mnichów" ukazanej w utworze "Monachomachia" poprzez Ignacego Krasickiego. Autor w sposób krytyczny potraktował duchowieństwo ówczesnej Polski.

Zarzucał im sporo złego, życie w nieprawości, brak dyscypliny, brak zainteresowania religią, negatywny stosunek do chłopstwa i niemało innych. Krasicki dążył do zmian w powłokach duchowieństwa. Wypracowanie zawiera 407 wyrazów.Zofia Nałkowska, „Medaliony”, „Człowiek jest potężny”.

Poniższe wypracowanie stanowi analizę i omówienie opowiadania „Człowiek jest potężny” zawartego w „Medalionach „ Zofii Nałkowskiej. Michał P., Żyd, który pracował przymusowo u niemieckiego okupanta opowiada prawdę na temat zdarzeń mających miejsce w Chełmnie i okolicznych lasach.

Ujawnia jak zagazowywano tysiące osób, jak grabiono ich ciała, pośród których sam rozpoznał wlaną żonę i dzieci. W tekście dokładnie omówiono treść i wymowę utworu. Całość zawiera 580 słów."Ludzie ludziom zgotowali ten los" – „Medaliony”.

Zofia Nałkowska napisała „Medaliony" w oparciu o badania i obserwacje, poczynione podczas prac Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich, której była członkiem. Opowiadania oparte są na relacjach więźniów obozów hitlerowskich i naocznych świadków zbrodni, a także przeprowadzonych wizjach lokalnych w miejscach masowego mordu.

Wypracowanie gromadzi 306 wyrazów.Tadeusz Borowski „Proszę Państwa do gazu”. W poniższym wypracowaniu dokonano analizy i omówienia opowiadania Tadeusza Borowskiego pod tytułem „Proszę Państwa do gazu”. To jedno z wielu opowiadań skategoryzowanych w procesu, które ukazuje obozowe życie,, a także okrutna prawdę na temat cyklu ludobójstwa.

W tekście skrupulatnie przeanalizowano treść i wymowę utworu. Całość poparta cytatami zawiera 457 słów.Tadeusz Różewicz „Ocalony”. Poniższe wypracowanie stanowi analizę i interpretację wiersza „Ocalony” autorstwa Tadeusza Różewicza.

Utwór nawiązuje do osobistych doświadczeń poety, którego pokolenie na za każdym razem zostało naznaczone tragedią II wojny światowej, wojna zostaje określona mianem „rzezi”. Wypracowanie porusza wszystkie najważniejsze wątki.

Całość poparta cytatami zawiera 312 słów.linia „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków. Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole przeciętnej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury.

Każdy ebook to minimum 5, a z zasady 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np. Z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w mocnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako że przedstawiają one najbardziej istotne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane poprzez nauczycieli języka polskiego lub wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także dostępny w serwisie www.wiedza24h.pl przy pomocy płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w przypadku ebooka za cenę 4,90 zł otrzymujecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których istotnie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie również przygotować się do sprawdzianu.

niedługo mówiąc za cenę dwóch sms-ów uzyskujecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.