Menu

Wypracowania - Motyw wsi

Cechy produktu

  • ISBN 9788379008742 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 26 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Wypracowania - Motyw wsi. Na przykładzie wybranych utworów literackich.Opisy wypracowań:Motyw wsi w literaturze epok. Poniższe wypracowanie mieści realizację literackiego motywu wsi. Podane przykłady w szczegółowy sposób ukazują jak autorzy odnosili się do tego miejsca.

Okazuje się bowiem, że wieś to nie tylko idylla i piękno przyrody, ale ludzkie cierpienie pełne głodu i nędzy. W tekście wykorzystano następujące utwory: „Chłopi” Władysława Reymonta, Jan Kasprowicz, Sonet „W Chałupie”, Stefan Żeromski „Ludzie bezdomni”, Leopold Staff „wnętrze wsi”, Mikołaj Rej „Żywot człowieka poczciwego”.

Całość może posłużyć w dodatku jako odrębne omówienia utworów. Tekst mieści 860 słów.Jan Kochanowski „Pieśń o sobótce świętojańskiej”. Poniższe wypracowanie stanowi analizę i omówienie dzieła Jana Kochanowskiego pt: „Pieśń o sobótce świętojańskiej”.

Utworów tworzy cały proces pieśni napisanych przy okazji „sobótki”, czyli obchodów uroczystości w wigilię św. Jana. Autor zawarł w nim to obraz wsi – prawdziwą sielankę przepełnioną wdziękiem, barwnymi obrazami, ludowymi elementami i emocjami.

Całość demonstruje 12 panien tańczących wokół ogniska. W tekście starannie omówiono całość, podano najważniejsze wątki. Całość mieści 357 słów.Renesans – obraz wsi. Poniższe wypracowanie przedstawia renesansowy obraz wsi.

Można przypuszczać, iż tak silny mit dotyczący wsi, który przez niemało lat poruszali poeci i pisarze polscy zrodził się właśnie w tym okresie. W tekście ukazano różnorodność utworów o tej tematyce: sielankę, harmonie a także realistyczną i krytyczna wizję wiejskiego życia.

wskazano najważniejszych autorów: Reja, Kochanowskiego, Szymonowica, na podstawie ich dzieł omówiono tematykę. Wypracowanie zawiera 440 słów.„Chłopi” Reymonta - obraz wsi polskiej. Poniższe wypracowania omawia obraz wsi polskiej ukazany przez Władysława Reymonta w dziele „Chłopi”.

produkowany przez autora obraz zawiera w sobie specyfikę całej tej warstwy społecznej. Całość pozostaje w ścisłym związku z treścią lektury stanowiąc dodatkowo jej analizę. Wypracowanie zawiera 469 słów.„Żywot człowieka poczciwego” Mikołaj Rej.

Wypracowanie stanowi analizę i omówienie utworu „Żywot człowieka poczciwego” autorstwa Mikołaja Reja. Dzieło jest pochwałą wsi, ale także prezentacją filozofii Reja opartą na elementach stoicyzmu i epikureizmu.

Dokonując analizy należy zwrócić uwagę, że jest to utwór parenetyczny. W poniższym wypracowaniu starannie przeanalizowano treść wiersza, wyszczególniono atrybuty wskazujące na poszczególne myśli filozoficzne. Całość mieści 431 słów.proces sonetów „Z chałupy” analiza sonetów: I, XV, XIX, XXIX Jana Kasprowicza.

Poniższe wypracowanie stanowi analizy i interpretację wybranych utworów Jana Kasprowicza z procesu „Sonety z chałupy”. Omówione zostały następujące sonety: I, XV, XIX, XXIX. Autor całość prezentuje przez pozbawione narracji opisy, eksponuje biedę i brzydotę.

To celowy zabieg mający na celu poruszyć czytelnika. Należy ponadto zaznaczyć, że sonety mają charakter społeczny – uświadamiają bowiem odbiorcy jaka sytuacja panuje na kujawskiej wsi. Wypracowanie omawia wszystkie przekazane powyżej utwory.

Całość poparta jest cytatami, wytłumaczono budowę sonetów, a także środki artystyczne zastosowane przez autora. Wypracowanie posiada 751 słów.kolekcja „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków.

Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole przeciętnej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a najczęściej 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np.

z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w konkretnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako iż przedstawiają one najmocniej pokaźne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane poprzez nauczycieli języka polskiego albo wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także dostępny w serwisie www.wiedza24h.pl za pomocą płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w sytuacji ebooka za cenę 4,90 zł uzyskujecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których wyraźnie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie też przygotować się do sprawdzianu.

niedługo mówiąc za cenę dwóch sms-ów dostajecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.