Menu

Wypracowania - Stefan Żeromski "Wierna rzeka"

Cechy produktu

  • ISBN 9788379008513 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 23 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Wypracowania - Stefan Żeromski „Wierna rzeka”Opisy wypracowań:Charakterystyka pani Rudeckiej. Pani Rudecka była jedną z bohaterek powieści S Żeromskiego pod tytułem „Wierna rzeka”. On a i jej mąż byli właścicielami dworku w Niezdołach, w którym mieszkała wraz z nimi Salomea Branicka.

Pani Rudecka była dzielną i odważną kobietą o głębokich poglądach patriotycznych. Miała pięciu synów, z których trzech brało udział w powstaniu. Gdy jej maż został aresztowany kobieta bez wahania wyruszyła w drogę, by poczynić wszelkie możliwe starania o jego uwolnienie.

Pragnęła ponadto wynajdzieć ciała poległych synów i godnie ich pochować. Cały dobytek zostawiła pod opieką młodej Salomei i kucharza Szczepana. Wypracowanie gromadzi 476 wyrazów.Charakterystyka Wiesnicyna.

Jednym z bohaterów występujących w powieści „Wierna rzeka” S. Żeromskiego był Wiesnicyn. Bohater był oficerem dragonów rosyjskich w służbie cara. Na jego rozkazy tłumił powstania, ścigał uciekinierów i wyłapywał ukrywających się powstańców.

Kilkakrotnie nachodził dworek Salomei Brynickiej, w której zakochał się od pierwszego wejrzenia. Dziewczyna jednak nie chciała na niego spojrzeć, bo ów człowiek był dla niej wrogiem. Wiesnicyn był postacią rozdartą wewnętrznie, bowiem w młodości miał liberalne poglądy.

Tak naprawdę rozumiał Polaków i ich idee i tym trudniej było mu wykonywać rozkazy. Wypracowanie zawiera 427 wyrazów.Charakterystyka Huberta Olbromskiego. Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi charakterystykę Huberta Olbromskiego, epizodycznego bohatera powieści S.

Żeromskiego pod tytułem „Wierna rzeka” Postać ta miała spore znaczenie, bowiem bohater był komisarzem Rządu Narodowego i posiadał pokaźnie pokaźniejszą wiedzę na temat powstania aniżeli Salomea czy Książę Odrowąż.

Od lat był związany z walką o niepodległość i wierzył, że ofiary w tej walce są konieczne, aby polski naród mógł się wzmocnić i uodpornić na ucisk ze strony wroga. Wypracowanie gromadzi 455 wyrazów.Charakterystyka księżnej Odrowążowej.

Jeśli Ci trzeba charakterystyki księżnej Odrowążowej, bohaterki powieści „Wierna rzeka” Żeromskiego to zapoznaj się z poniższym wypracowaniem. Może się okazać, iż praca jest właśnie tym, czego Ci trzeba na przygotowanie się do lekcji języka polskiego.

Wypracowanie stanowi całkowitą charakterystykę tej postaci. Była ona zamożną kobietą, która poświęciła się dla swego jedynego i ukochanego syna, Józefa. Pragnęła jego dobra i wszystkie jej działania pokierowane były właśnie tym.

Sprzeciwiała się jego wstąpieniu do oddziału powstańców z obawy o jego życie, nie dzieliła jego patriotycznych poglądów. Samo powstanie nazwała „obłąkanym zamysłem godnym przekleństwa”. Wypracowanie zawiera 541 wyrazów.Charakterystyka Józefa Odrowąża.

Jednym z bohaterów występujących w powieści „Wierna rzeka” S. Żeromskiego był Józef Odrowąż. Bohater pochodził z książęcej zamożnej rodziny. Był solidnie wykształconym człowiekiem, nauki pobierał na prestiżowych uczelniach w Paryżu i we Włoszech.

Wstąpił do wojska i wbrew woli rodziny wziął udział w powstaniu. Józef był bardzo odważnym i dzielnym człowiekiem. Cechował go ogromny patriotyzm i duża bezwarunkowa miłość do ojczyzny. Z wielką pasją poświecił się walce o jej wolność.

Była to dla niego rzecz priorytetowa. Dla walki o niepodległość kraju zrezygnował z miłości do Salomei, którą kochał raczej z poczucia wdzięczności, gdy ta zaopiekowała się nim, gdy był ciężko ranny. Wypracowanie mieści 554 wyrazy.Charakterystyka Salomei Brynickiej.

Jeśli Ci trzeba charakterystyki Salomei branickiej, głównej bohaterki powieści „Wierna rzeka” Żeromskiego to zapoznaj się z poniższym wypracowaniem. Może się okazać, że praca jest właśnie tym, czego potrzebujesz na przygotowanie się do lekcji języka polskiego.

Wypracowanie stanowi pełną charakterystykę tej postaci. Salomea pochodziła z ubogiej szlacheckiej rodziny o wielkich tradycjach patriotycznych. Jej ojciec brał udział w powstaniu w 1830 i 1863 roku. Wierzyła głęboko, że zryw niepodległościowy ma ogromne znaczenie, lecz przykro jej było patrzeć na całe sporo ofiar i pogrążonych w ogromnej rozpaczy rodzin powstańców.

Bohaterka była prawą i szczególnie dzielną kobietą. Wypracowanie mieści 600 wyrazów.kolekcja „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków.

Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a na ogół 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np.

z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w konkretnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako iż przedstawiają one najistotniej istotne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane poprzez nauczycieli języka polskiego lub wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także dostępny w serwisie www.wiedza24h.pl za pomocą płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w przypadku ebooka za cenę 4,90 zł uzyskujecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których istotnie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie również przygotować się do sprawdzianu.

krótko mówiąc za cenę dwóch sms-ów dostajecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.