Menu

Wypracowania - Tadeusz Różewicz "Wybór wierszy - część I" - Praca zbiorowa

Cechy produktu

  • ISBN 9788379008360 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 18 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Wypracowania - Tadeusz Różewicz „dobór wierszy - część I”Opisy wypracowań:„Walentynki” – analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie stanowi analizę i interpretację poematu „Walentynki” autorstwa Tadeusza Różewicza.

Autor dokonuje swoistego konstrukcji sytuacji ówczesnego świata,wyszczególnić jakie znaczeni przypisuje się słowu miłość, uwydatnia ponadto szczególnie dobitnie kondycję kryzysu rodzicielstwa. Wypracowanie porusza wszystkie najważniejsze wątki.

Całość poparta cytatami posiada 299 słów.„Ocalony”– analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie stanowi analizę i interpretację wiersza „Ocalony” autorstwa Tadeusza Różewicza. Utwór nawiązuje do osobistych doświadczeń poety, którego pokolenie na za każdym razem zostało naznaczone tragedią II wojny światowej, wojna zostaje określona mianem „rzezi”.

Wypracowanie porusza wszystkie najważniejsze wątki. Całość poparta cytatami mieści 258 słów.„Lament”– analiza i interpretacja. Wypracowanie posiada analizę i interpretację wiersza Tadeusza Różewicza pod tytułem „Lament”.

Poeta wskazuje nam kontrast, jaki zaistniał w nim samym. Ten bowiem młody jeszcze człowiek, którego fizyczność wskazuje na niewinność i niedojrzałość chowa wewnątrz tajemnicę. Jest dojrzałym człowiekiem, którego przerosły doświadczenia życiowe.

W tekście wyszczególniono najważniejsze wątki. Całość poparta cytatami mieści 331 słów.„List do ludożerców”– analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza Tadeusza Różewicza pod tytułem „List do ludożerców”.

Podmiotem lirycznym w utworze jest sam autor, to on jako moralista zwraca się do tytułowego adresata pragnąc ukazać potrzebę zmiany. W tekście omówiono całość wiersza, wskazano znaczenie tytułu, całość poparta jest cytatami.

Wypracowanie mieści 357 słów.„Warkoczyk”– analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie posiada analizę i interpretację wiersza Tadeusza Różewicza pod tytułem „Warkoczyk”. Poeta napisał ten utwór poruszony obrazami, które widział podczas zwiedzania muzeum w Oświęcimiu.

Tytułowy warkoczyk stanowi symbol obrazujący cierpienie niewinnego dziecka. Wypracowanie poparte jest cytatami, wytłumaczono budowę wiersza. Wypracowanie zawiera 297 słów.kolekcja „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków.

Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a najczęściej 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np.

z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w solidnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako że przedstawiają one najszczególniej pokaźne aspekty danego zagadnienia, w tym np.

charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane poprzez nauczycieli języka polskiego lub wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.Materiał ten jest także dostępny w serwisie www.wiedza24h.pl za pomocą płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka.

Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w przypadku ebooka za cenę 4,90 zł uzyskujecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których wyraźnie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie także przygotować się do sprawdzianu.

niedługo mówiąc za cenę dwóch sms-ów uzyskujecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.