Menu

Wyspy Paprykarzowe - Aneta Skarżyński

Cechy produktu

  • ISBN 9788379003617 
  • Autor Aneta Skarżyński 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 296 
  • Rok wydania 2015 

Opis

„Wyspy Paprykarzowe” Anety Skarżyński to kontynuacja życiowych perypetii i historii Anety z poprzedniej części - „Wyspy Naftalinowe”. Autorka po raz kolejny daje nam porcję niesamowitych przygód obciążonej nadpobudliwością psychoruchową dziewczynki.

Powieść stanowi kolejny etap w życiu Anetki. Bohaterka ma piętnaście lat i uczęszcza do liceum. Jednak nauka nie stanowi dla niej spraw priorytetowych, za to chętnie skupia się na lekcjach muzyki i plastyki, a z reguły na budowaniu niebanalnych znajomości. W liceum pedagogicznym, wspólnie z dwiema przyjaciółkami tworzy grupę, która swymi działaniami przyprawia o ból głowy nauczycieli i rówieśników. W tym czasie znajduje także swoją pierwszą, prawdziwą miłość. „Wyspy Paprykarzowe” kończą się, gdy bohaterka wyjeżdża z rodzinnego Szczecina na studia. Autorka zapowiada, iż to nie koniec przygód Anety.

To powieść z reguły familijna, pełna śmiesznych historii, napisana lekkim, kolorowym i pełnym neologizmów językiem. Nostalgiczna łza może zakręcić się wszystkim dzisiejszym czterdziestokilkulatkom, dorastającym w drugiej połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, gdyż akcja powieści toczy się w tym właśnie okresie. Każdy czytelnik, niezależnie od wieku, odszuka w tej książce godziwą rozrywkę, lecz i garść mądrych refleksji.


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.