Menu

Wzorce protokołów operacyjnych w chirurgii ogólnej i naczyniowej. Tom 3 - Jamal J. Hoballah, Carol E. H. Scott-Conner

Cechy produktu

  • ISBN 9788320049817 
  • Autor Jamal J. Hoballah, Carol E. H. Scott-Conner 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Lekarskie PZWL 
  • Ilość stron 204 
  • Rok wydania 2015 

Opis


226 rozdziałów – opisów zabiegów stanowiących listę standardowych operacji chirurgii ogólnej i naczyniowej

· Sprawdzone narzędzie do poprawnego sporządzenia dokumentacji pooperacyjnej

· Napisane poprzez wybitnych specjalistów z dziedziny „Chirurdzy kochają operowanie, ale nikt nie lubi pracy papierkowej.

Protokół operacyjny, zwany powszechnie opisem operacji, jest jednym z najważniejszych komponentów dokumentacji medycznej, który jest sporządzany przez chirurga. Precyzyjne odnotowanie tego, co wydarzyło się w sali operacyjnej – jakie były wyznaczonia, co stwierdzono, co wytworzono, kto uczestniczył w operacji, jakich szwów i narzędzi wykorzystano, jakie stwierdzono anomalie anatomiczne – jest podstawową umiejętnością, której chirurg musi się nauczyć. Obecnie lekarze szkolący się w zakresie chirurgii rzadko dostają szczegółową instrukcję, jak stworzyć zwięzły protokół operacyjny zawierający kluczowe dane. Chcielibyśmy, aby z książki, którą oddajemy do dłoni Czytelnika, korzystały właśnie osoby szkolące się z zakresu chirurgii.

· Tom 1 - przełyk, żołądek i dwunastnica, jelito cienkie i wyrostek robaczkowy

· Tom 2 - jelito grube, odbyt, odbytnica i okolica krzyżowo-guziczna, wątroba i drogi żółciowe, trzustka

· Tom 3 - śledziona, leczenie przepuklin i operacje przy martwiczym zapaleniu powięzi, piersi, węzły chłonne, głowa i szyja, inne procedury

· Tom 4 - niedrożność naczyń mózgowych, niedrożność tętnic krezkowych i nerkowych, niedrożność aortalno-biodrowa, niedrożność podpachwinowa, tromboembolektomia.

· Tom 5 - tętniaki, choroby żył, tworzenie dializacyjnych przetok tętniczo-żylnych, sympatektomia, amputacje, inne procedury i skorowidz. "


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.